प्रदेश नम्वर ५ को प्रदेश सभाको दोश्रो अधिवेशन आजबाट अन्त्य भएको घोषणा

२४ श्रावण २०७५, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
9 Shares


प्रदेश नम्वर ५ को प्रदेश सभाको दोश्रो अधिवेशन आजबाट अन्त्य भएकोछ । प्रदेश सरकारको शिफारिसमा प्रदेश प्रमुख उमाकान्त झाले आज राति १२ वजेदेखि दोश्रो अधिवेशन अन्त्य गर्नु भएको पत्र प्रदेश सभा वठकमा सभामुख पुर्ण बहादुर घर्तिले पढेर सुनाउनु भएको थियो । यस संघै प्रदेश सभा वैठक अर्को सुचना जारी नहुदासम्मका लागि भन्दै स्थगित भएको छ।

केहि विशेष निर्णय गर्नु पर्ने अवस्था वाहेक अव प्रदेश सभा वैठक कार्तिक पछि मात्रै शुरु हुने अनुमान गरिएको छ । वैठक स्थगित हुनु पुर्व प्रदेश सभा वैठकमा बोल्दै प्रदेश नम्बर ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरलले संसद ब्यवस्थित हुने प्रक्रिया तिर अगि बढेको बताउनु भएको छ ।
उँहाले प्रदेश सरकारको लागि नँया संरचना निर्माणको आवस्यकता रहेकोमा जोड दिनु भयो । प्रदेश सरकारलाई भवनको समस्या चर्काे रहेको मुख्य मन्त्री पोखरलले बताउँदै भदौंदेखि भवनलाई ब्यवस्थित बनाउँदै ल्यैजाने बताउँनु भयो ।
अबको वर्षलाई कानुन निर्माण र विधेक वर्षको रुपमा स्थापित गरिने मुख्यमन्त्री पोखरलले बताउँदै बजेटको कार्यान्वयमा जोड दिनु पर्ने बताउँनु भयो । कानुन निर्माण र योजना तर्जुमाको वर्षको रुपमा प्रस्तुत गर्दै उँहाले नामाकरण र प्रदेशको स्थायी राजधानी तोक्ने कुरा सहमतिका आधारमा गरिने मुख्यमन्त्री पोखरलले बताउँनु भयो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • यात्रीलाई कुरुप भन्ने विमानस्थल कर्मचारीको जागिर गयो
  • भारतमा फेला परे नयाँ प्रजातिका माछा
  • घुस लिएको अभियोगमा सबइञ्जिनीयर पक्राउ
  • भारतमा हिमाचल राज्यमा घरमाथि रुख ढल्दा २ नेपालीको मृत्यु,पाँच जना…
  • पत्रकार डायलसन अधिकारीको निधन प्रती सभापति भरत कुमार शाह दुःख…
  • रोट्रयाक्ट डाउनटाउन द्वारा पर्यटन प्रबर्द्धन कार्यक्रम सम्पन्न
  • काठमाडौं प्रहरी प्रमुखलाई फेसबूकमा गाली गरेको भन्दै एक युवक पक्राउ
  • बोक्सीको आरोप लगाउँदै महिलालाई मलमूत्र खुवाइयो
  • चितवनका प्रहरी प्रमुखले भने– आन्दोनकारीमाथि सूक्ष्म निगरानी गरिरहेका छौं
  • शिल्पा पोखरेललाई पक्राउ नगर्न सर्वोच्चको आदेश