लोक सेवाको विज्ञापनप्रति सांसदको आपत्ति, ‘बदनियतपूर्ण’ विज्ञापन खारेज गर्न माग

२१ जेष्ठ २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
0 Shares


काठमाडौं – समावेशी सिद्धान्तलाई लत्याएको भन्दै लोक सेवा आयोगले स्थानीय तहका लागि हालै खुलाएको विज्ञापन खारेज गर्न सांसदले माग गरेका छन् । प्रतिनिधि सभाको शून्य समयमा सत्तापक्ष र विपक्षी सांसदले समावेशी सिद्धान्त अनुसार नयाँ विज्ञापन खोल्न माग गरेका हुन् ।

नेकपा सांसद महेश्वरजंग गहतराजले लोक सेवाले हालै गरेको विज्ञापन संविधानविरुद्ध रहेकोले खारेज गर्न माग गरे । ‘संविधाले अपनाउँदै आएको समावेशी समानुपातिक प्रणाली तत्काल खारेज गरेर, प्रदेश लोक सेवा आयोगमार्फत स्थानीय तह र प्रदेशको पदपूर्ति गर्न सरकारको ध्यानाकर्षण गराउँछु,’ उनले भने ।

नेपाली कांग्रेसका मीनबहादुर विश्वकर्माले लोक सेवाको विज्ञापनले सरकार झन्–झन् निरंकुश हुँदै गएको प्रमाणित हुने उनले दावी गरे । ‘यो विज्ञापनले समावेशीकरणलाई छलेको छ, बदनियतपूर्ण विज्ञापन खारेज गरी पुनः प्रकाशित गर्न माग गर्दछु,’ विश्वकर्माले भने ।

यसअघि आइतवारको बैठकमा नेकपाकी सांसद आशाकुमारी विकले असमावेशी विज्ञापन खारेज गरेर सच्चाएर विज्ञापन गर्न माग गरेकी थिइन् । लोक सेवाले स्थानीय तहका लागि ९ हजार १ सय ६१ आवेदन माग गरेको छ । संविधानले प्रत्येक स्थानीय तहलाई सरकार मानेकाले छुट्टाछुट्टै विज्ञापन गर्नुपर्दा आरक्षण छुट्याउन नसकिएको बताएको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • हरेक महिलाले राख्छन् पुरुषबाट यस्तो अपेक्षा
  • जागिरमा कसरी सफलता पाउने ? राशि अनुसारको गुडलक टिप्स हेर्नुहोस
  • प्रधानमन्त्री ओलीको मिर्गौला कार्यक्षमतामा ह्रास
  • बिनादर्ताका हजार भन्दा बढी औषधि बजारमा, फिर्ता गर्न चेतावनी
  • स्वतन्त्रता दिवसका दिन अफगानिस्तानमा श्रृङ्खलाबद्ध बम विष्फोट
  • गणेश भगवानको दर्शन गरि आजको राशिफल हेर्नुहोस
  • बुद्धमुर्ती तोडफोड प्रकरण: डिएसपीको होइन एआइजीको नेतृत्वमा छानबिन टोली गठन…
  • देश समाज र जनताको भावना बुझेर काम गर्ने एक मात्र…
  • रवि लामिछानेसहित तीनैजनासँग लिइयो बयान
  • पुडासैनी मृत्यु प्रकरण : निर्दोष नपरुन्, दोषी नछुटुन् – कांग्रेस