​कुलमानमाथि फेरि खनिए नेकपाकै अर्का सांसद, महेश बस्नेतले संसदमै उठाए गम्भीर प्रश्न

२१ जेष्ठ २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
36 Shares


काठमाडौं –  सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका सांसदहरु लोड सेडिङ हटाएर चर्चामा आएका नेपाल विद्युत्त प्राधिकरणका कुलमान घिसिङमाथि एकपछि अर्को गरेर खनिन थालेका छन्। केही दिन पहिलो लेखा समितिको बैठकमा नेकपाका सांसद अमनलाल मोदीले भ्रष्टाचारको आरोपमा घिसिङमाथि छानबिन हुनुपर्ने माग गरेका थिए। मंगलबारको प्रतिनिधिसभाको बैठकमा नेकपाका अर्का सांसद महेश बस्नेतले पनि उस्तै माग गरेका छन्।

प्रधानमन्त्री केपी ओली निकट मानिने बस्नेतले प्रतिनिधिसभाको शून्य समयमा बोल्दै कुलमानमाथि भ्रष्टाचारमा छानबिन हुनुपर्ने माग गरे। सरकारको नेतृत्व गरिरहेको नेकपाका सांसद बस्नेतले नेपाल विद्युत प्राधिकरणका कामको अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोग र संघीय संसद प्रतिनिधिसभाको सार्वजनिक लेखा समितिले छानबिन गर्नुपर्ने माग गरेका हुन्।

विद्युत प्राधिकरणको ९ अर्बभन्दा बढी बक्यौता उठाउन बाँकी रहेको कुरा नेकपाका सांसद अमनलाल मोदीले उठाएपछि उनीविरुद्ध बिभिन्न आरोप लगाइएको भन्दै प्राधिकरणका कामको अख्तियार र लेखा समितिले छानबिन गर्नुपर्ने बस्नेतको माग छ। प्रतिनिधिसभाको मंगलबारको बैठकमा सांसद बस्नेतले भने, ‘माननीय अमनलाल मोदीले सार्वजनिक लेखा समिति बैठकमा विद्युत प्राधिकरणको ९ अर्बभन्दा बढी बक्यौता उठ्न बाँकी रकमबारे कुरा उठाउनुभयो। भारतबाट खरिद गरिएको पथलैया ट्रान्समिसन लाइनबाट २ सय २५ मेगावाट विद्युत प्रयोग गरे पनि नगरे पनि प्रतियुनिट १० रुपैयाँ ६८ पैसा तिर्नुपरेको छ।’

यी कुरा उठाउँदा सांसद मोदीमाथि केही सञ्चारमाध्यम र सामाजिक सञ्जालमा तल्लो स्तरबाट गाली गरिएको उनले अरोपसमेत लगाए। प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक कुलमान घिसिङले पनि उक्त गालीगलौजलाई बढावा दिएको बस्नेतको भनाइ थियो। उनले भने, ‘कुलमानजीले पनि मलाई अनेक आरोप लगाइयो, घेराबन्दी गरियो भनेको पाइयो। कुलमानजीले गरेका काममा हाम्रो साथ, सहयोग र समर्थन छ। अमनलाल मोदीजीले उठाएका विषय पनि गम्भीर छन्।’

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • मृगौला पिडित पल्लीलाई इन्दे्रणी कार्यक्रमबाटै नगद ७ लाख हस्तान्तरण
  • ह्टुवाललाई बुद्ध र जैन दर्शनमा विद्याबारिधी
  • तिलोत्तमा प्रिमियर लिगआजको पहिलो खेलमा रेन्बो ज्ञानोदय गोल्स बिजयी
  • अझै ओझेलमा राजा विरेन्द्रले आषिश लिएको प्रसिद्ध हिले सिद्ध बाबा
  • एनआरएनए अमेरिकाज क्षेत्रिय महिला संयोजकमा उमा कार्की बलियो उम्मेद्वार
  • विवेकशील नेपाली दलको अध्यक्षमा मिलन पाण्डे विजयी
  • सांसद प्रमोद साहलाई जिल्ला अदालत धनुषाद्वारा ४ दिनको म्याद थप
  • बोनीता शर्मा विश्वका प्रेरणादायी महिलाको सूचीमा
  • साउदी अरेबिया मृत्यु भएका कार्कीको शव नेपाल ल्याउन समस्या
  • राष्ट्रपति भण्डारीले दिइन् सम्पूर्ण नेपालीलाई धन्यवाद