सेयर बजारमा आठ अंकको गिरावट, तीन समूह उकालो लागे

२७ जेष्ठ २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
29 Shares


काठमाडौं – साताको दोस्रो दिन सोमबार बजारमा सेयर कारोबार मापन गर्ने नेपाल स्टक एक्सचेन्जन( नेप्से) परिसूचकमा ८ दशमलव ७८ अंकको गिरावट आएको छ । सोमबार नेप्से परिसूचक ८ दशमलव ७८ अंकले घटेर १ हजार २ सय ७५ दशमलव ८२ पुगेको हो । नेप्से घटेको दिन सेन्सिटिभ इन्डेक्स पनि १ दशमलव ४३ अंकले घटेर २ सय ७२ दशमलव ४६ पुगेको छ ।

आज बजारमा १ सय ७३ कम्पनीका २० लाख ७२ हजार ३ सय ४ कित्ता सेयर ६१ करोड ३ लाख ४७ हजार ३ सय ३४ रुपैयाँमा कारोबार भए । नेप्से घटेको दिन कारोबारमा आएका ११ वटा समूहगत उपसूचकमध्ये ३ समूह उकालो लागे भने, बाँकि ८ समूह ओरालो लागेका छन् । उत्पादनमुलक समूह सर्वाधिक १५ दशमलव ५५ अंकले उकालो लाग्यो भने निर्जीवन बीमा समूह सर्वाधिक १ सय २४ दशमलव ३८ अंकले ओरालो लाग्यो ।

सेयर बजार घटेको दिन बजारमा एनआईसी एशिया बैंकको सेयरको कारोबार सबैभन्दा धेरै भयो । बैंकको सेयर १ करोड ४८ लाख ५९ हजार ७८ रुपैयाँमा किनबेच भएका छन् । वर्ल्ड मरचेन्ट बैंक एण्ड फाइनान्सका लगानीकर्ताले सबैभन्दा धेरै कमाए । कम्पनीको सेयर ७ दशमलव ६१ प्रतिशतले बढेको हो । त्यसैगरी, तारगाउँ रिजेन्सी होटलका लगानीकर्ताले सर्वाधिक ७ दशमलव ३३ प्रतिशत सेयर मूल्य गुमाए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • कच्चा तेल तथा पेट्रोलियमको उत्पादनमा अमेरिकाको नयाँ कीर्तिमान
  • अमेरिका र उत्तर कोरियाबीच चाँडै वार्ता हुने विश्वास
  • रवि लामिछानेको समर्थनमा बुटवलमा भब्य प्रदर्शन, हजारौंको उपस्थिति
  • लुम्बिनी भ्रमण वर्ष सफल बनाउन बुटवलमा सडक खाना महोत्सव हुने
  • ‘ग्रिनल्याण्ड’ किन्ने कुरा नमिले पछि अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पको डेनमार्क भ्रमण…
  • ‘बादशाह जुट’ को अफिसियल रिलिज डेट र पोस्टर सार्वजनिक
  • कृर्षिजन्य बस्तुको आयातमा नियमन र नियन्त्रण गर्नुपर्नेमा जोड
  • रवि लामिछानेको रिहाईको माग गर्दै देशभर प्रदर्शन : वुटवलमा उर्लियो…
  • भ्रामक समाचार राख्ने युट्युबर र वेवसाइटलाई घरघर गएर कार्वाही गर्छौ…
  • कारबाहीको माग गर्दै स्थानियद्वारा मणिमुकुन्द सेन उद्यानमा प्रदर्शन