‘एन्ड्रोइड’ फोनको सुरक्षामा खतरनाक २२ एप, तपाईको मोबाइलमा त छैनन्?

१ असार २०७६, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
28 Shares


‘एन्ड्रोइड’ मोबाइलमा बिभिन्न किसिमका एपहरु हुन्छन्। जुन हामी ‘प्ले स्टोर’बाट डाउनलोड गरिरहेका हुन्छौँ। हामीले ‘प्ले स्टोर’बाट एप ‘डाउनलोड’गर्दा कहिलेकाँही यस्ता एप पनि ‘डाउनलोड’ हुन्छन्, जसले हाम्रो मोबाइललाई नराम्रो असर गर्छ।

हाम्रो ‘एन्ड्रोइड’ फोनमा भएका बिभिन्न २२ वटा एपले फोनको सुरक्षाका साथै फोनमा भएका ब्यत्तिलगत सूचनामासमेत नराम्रो असर गर्छ। यी एपहरु डाउनलोडगर्दा मोबाइलको सुरक्षामा चार्ज छिटो सक्किने,स्लो हुने लगायलका समस्या आउँछन्, भने फोनमा भएका ब्यक्तिगत सूचनासमेत खतरामा पर्नसक्छन्।

हुन त गुगलले यस्ता एपलाई खोजेर डिलिट गर्ने गरेको छ। तर गुगलले हटाउनुभन्दा अगाडि नै हाम्रो मोबाइलमा डाउनलोड भइसकेका छन् भने हामी समस्यामा पर्नसक्छौँ। यी बिभिन्न एपहरु २० लाख बढी पटक डाउनलोड भइसकेको तथ्यांक साइबर सेक्युरेटी रिसर्चले देखाएको छ।  साइबर सेक्युरेटी रिसचर्सले गुगल ‘प्ले स्टोर’मा भएका यस्ता २२ वटा एप पत्ता लगाएको छ, जुन ‘एन्ड्रोइड’ फोनको लागि निक्कै हानीकारक मानिन्छन्।

मोबाइलको सुरक्षामा खतरनाक २२ एप

Sparkle FlashLight, Snake Attack, Math Solver, ShapeSorter, Take A Trip, Magnifeye, Join Up, Zombie Killer, Space Rocket, Neon Pong, Just Flashlight, Table Soccer, Cliff Diver, Box Stack, Jelly Slice, AK Blackjack, Color Tiles, Animal Match, Roulette Mania, HexaFall, HexaBlocks, PairZap

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • नसर्ने रोगकै कारण जान्छ ६६ प्रतिशत नेपालीको ज्यान
  • सिरहाको कमला नदिमा हत्या गरी फरार प्रतिबादी पक्राउ
  • सिता माविमा विद्यार्थीहरुको स्वास्थ्य परिक्षण कार्यक्रम सम्पन्न
  • ट्यांकरको ढुवानी भाडादर बृद्धि गर्न व्यवसायीको माग
  • बुटवल बहुमुखी क्याम्पसमा रक्तदान सम्पन्न
  • बलियो कानून नहुँदा उपभोत्ताको हित संरक्षण हुन नसकेको बक्ताहरुको भनाई
  • पुर्वअर्थमन्त्री पौडेलद्वारा विभिन्न आयोजनाको निरीक्षण
  • लियो क्लव अफ बुटवलको ३४ औं चार्टरनाईट कार्यक्रम सम्पन्न
  • अन्तर मण्डली ब्याडमिन्टन प्रतियोगीता सम्पन्न
  • मानव बेचबिखन विकृति विसंगति बिरुद्ध अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न