‘एन्ड्रोइड’ फोनको सुरक्षामा खतरनाक २२ एप, तपाईको मोबाइलमा त छैनन्?

१ असार २०७६, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
0 Shares


‘एन्ड्रोइड’ मोबाइलमा बिभिन्न किसिमका एपहरु हुन्छन्। जुन हामी ‘प्ले स्टोर’बाट डाउनलोड गरिरहेका हुन्छौँ। हामीले ‘प्ले स्टोर’बाट एप ‘डाउनलोड’गर्दा कहिलेकाँही यस्ता एप पनि ‘डाउनलोड’ हुन्छन्, जसले हाम्रो मोबाइललाई नराम्रो असर गर्छ।

हाम्रो ‘एन्ड्रोइड’ फोनमा भएका बिभिन्न २२ वटा एपले फोनको सुरक्षाका साथै फोनमा भएका ब्यत्तिलगत सूचनामासमेत नराम्रो असर गर्छ। यी एपहरु डाउनलोडगर्दा मोबाइलको सुरक्षामा चार्ज छिटो सक्किने,स्लो हुने लगायलका समस्या आउँछन्, भने फोनमा भएका ब्यक्तिगत सूचनासमेत खतरामा पर्नसक्छन्।

हुन त गुगलले यस्ता एपलाई खोजेर डिलिट गर्ने गरेको छ। तर गुगलले हटाउनुभन्दा अगाडि नै हाम्रो मोबाइलमा डाउनलोड भइसकेका छन् भने हामी समस्यामा पर्नसक्छौँ। यी बिभिन्न एपहरु २० लाख बढी पटक डाउनलोड भइसकेको तथ्यांक साइबर सेक्युरेटी रिसर्चले देखाएको छ।  साइबर सेक्युरेटी रिसचर्सले गुगल ‘प्ले स्टोर’मा भएका यस्ता २२ वटा एप पत्ता लगाएको छ, जुन ‘एन्ड्रोइड’ फोनको लागि निक्कै हानीकारक मानिन्छन्।

मोबाइलको सुरक्षामा खतरनाक २२ एप

Sparkle FlashLight, Snake Attack, Math Solver, ShapeSorter, Take A Trip, Magnifeye, Join Up, Zombie Killer, Space Rocket, Neon Pong, Just Flashlight, Table Soccer, Cliff Diver, Box Stack, Jelly Slice, AK Blackjack, Color Tiles, Animal Match, Roulette Mania, HexaFall, HexaBlocks, PairZap

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • यात्रीलाई कुरुप भन्ने विमानस्थल कर्मचारीको जागिर गयो
  • भारतमा फेला परे नयाँ प्रजातिका माछा
  • घुस लिएको अभियोगमा सबइञ्जिनीयर पक्राउ
  • भारतमा हिमाचल राज्यमा घरमाथि रुख ढल्दा २ नेपालीको मृत्यु,पाँच जना…
  • पत्रकार डायलसन अधिकारीको निधन प्रती सभापति भरत कुमार शाह दुःख…
  • रोट्रयाक्ट डाउनटाउन द्वारा पर्यटन प्रबर्द्धन कार्यक्रम सम्पन्न
  • काठमाडौं प्रहरी प्रमुखलाई फेसबूकमा गाली गरेको भन्दै एक युवक पक्राउ
  • बोक्सीको आरोप लगाउँदै महिलालाई मलमूत्र खुवाइयो
  • चितवनका प्रहरी प्रमुखले भने– आन्दोनकारीमाथि सूक्ष्म निगरानी गरिरहेका छौं
  • शिल्पा पोखरेललाई पक्राउ नगर्न सर्वोच्चको आदेश