दक्ष जनशक्तीलाई प्रयोगमा जोड

२८ श्रावण २०७५, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
3 Shares


बजारमा उत्पादन भएको दक्ष जनशक्तीलाई प्रयोगमा ल्याउनु पर्नेमा बुटवलमा आयोजित एक कार्यक्रमका सहभािगहरुले बताएका छन् । स्किल डेभलपमेन्ट प्रजेक्ट अन्तरगत प्रदेश न ५ मा भएका विभिन्न खालका तालिम र त्यसवाट उत्पादीत जनशक्तिका विषयमा तालिम प्रदायक संस्था उराली जनता प्रविधिक शिक्षालयले कायृक्रम गरेको थियो । उक्त कार्यक्रममा वक्ताहरुले बजारमा उत्पादन भएका झण्डै तिन दर्जन प्रकारका तालिमबाट सयौं युवाहरु उत्पादन भएको जानकारी गराईएको छ । देउराली जनता प्राविधिक शिक्षालय सहित आघादर्जन संस्थाले एडिविको आर्थिक सहयोगमा तालिम संचालन गरेका थिए । यस्ता तालिमबाट बजारमा आवश्यक प्राविधिक जनशक्ति ततकाल उपलव्ध हुने विश्वाश प्राविधिक शिक्षालयका संस्थापक अध्यक्ष प्रकाश रानाले बताउनु भयो । कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथि रुपन्देही उद्योग संघका अध्यउक्ष गणेश अधिकारीले नेपालमा प्राविधिक जनशक्तिको चर्को अभाव श्रृजना भएको भन्दै बजारमा उत्पादति जननशक्तिको विवरण सहज ढंगले उपलव्ध हुनु पर्ने धारणा राख्नु भयो । कार्यक्रममा तालिक गरेको स्थान किसिम तथा संख्या र त्यसको प्राविधिक पक्षमा विषयमा संस्थाका तथ्याङक विभाग प्रमुख लक्ष्मण रानाले प्रस्तुततीकरण गर्नु भएको थियो । कार्यक्रममा तालिक प्रदायक संस्थाहरु निमार्ण व्यवसायी, होटल व्यवसायी क्यान,वैकर्स संचारक्रर्मीहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • एकद्वार प्रणाली मार्फत वडा बिपन्नलाई राहत उपलब्ध गराउने
  • मनकारी घरबेटी : जसले काठमाडौमा रहेको घरको भाडा नलीने
  • मनकारी घरबेटी : जसले १६ सटरको भाडा नलीने
  • शिर्जनशिल बहुउद्देशीय क्लव द्धरा मास्क र साबुन वितरण
  • अधिवक्ता कृष्ण पोखरेल द्धारा घर भाडा छुट दिने घोषणा ।
  • नेविसंघले वितरण गर्यो सन्चारकर्मीलाई मास्क, स्यानिटाइजर, र ग्लोब्स
  • कोरोनाको रोकथाममा सरकार गैरजिम्मेवार बनेकोप्रति नेकपा नवलपुरको आपत्ति
  • वली सरकार जनताको जनजीविका र स्वास्थ्यप्रति गम्भीर बनेन : सङ्गम,…
  • सहायताको नाममा चन्दा उठाउन र आँफूखुसी वितरण गर्न नपाईने :…
  • काग्रेस प्रवक्ताले भने संकटका नाममा भ्रष्टचारले उन्मुक्ति पाउनुहुन्न