प्रेमनगर र चेत्रादेहि जोड्न पुल बन्ने २० हजार बढि लाभान्वित हुने 

७ असार २०७६, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


डिलाराम भुसाल  कपिलबस्तु ७ असार  – बुद्धभुमि नगरकार्यपालिकाको वडा नं १० मा स्थानीय घोराइ नालामा पक्की पुल बन्ने भएको छ । नगरपालिका नगर प्रमुख केशब कुमार श्रेष्ठले घेराई खोलामा निर्माण सुरु हुन गइरहेको प्रेमनगर र चेत्रादेहि जोडने पुलको सिलन्यास गरेका छन् । बहुवर्षिय योजना अन्तर्गत ३ करोड २० लाख १७ हजार ७ सय ४० रुपैयाँको लगानीमा फाइल फाउण्डेसन आर सी सी पद्धतीबाट बुद्धभुमि नगरपालिकाको लगानीमा निर्माण सुरु भएको हो ।

पुलको निर्माण कार्य २ वर्ष भित्रमा सम्पन्न हुने भएको छ । स्थानीय खोलामा पुल नहूँदा हिउँदमा कजवेबाट आवात जावत गरे पनि वर्षा याममा खोला पार गर्न नसक्ने सो क्षेत्रका जनता लाभान्वीत हुने भएका हुन् । यो संगै सो क्षेत्रका झण्डै २० हजार मानिसहरु लाभान्वित हुने बताएको छ । भौगोलिक विकटताका कारण समस्या भोगिरहेको स्थानहरुका विकासमा आफू लागि परेको नगर प्रमुख केशब कुमार श्रेष्ठले बताए । नगरपालिकाको कार्यालय बुड्डीबाट जिल्ला सदरमुकाम तौलिहवा जानका लागी सबै भन्दा छोटो दुरी पर्ने सो बाटोमा पुल नहुदा भोग्नु परेको सास्ती अब हट्ने बुद्धभुमि नगरपालिका वडा नम्बर १० का वडाअध्यक्ष त्रिलोकी खरविन्दले बतायका छन् । सो योजना अन्तर्गत ७ सय ४६ मिटर बाटोको स्तरोन्नती समेत गरिने नगरपालिकाले जनाएको छ । सडक स्तरोन्नतीका क्रममा पुलका साथ साथै एउटा कल्र्भट पनि निर्माण हुने सो आयोजना निर्माणको जिम्मा लिएको अर्घाखाँची श्रीराम जेभिका इन्जिनियर अशोक बस्यालले जानकारी दियका छन् । २० मिटर लम्बाई रहेको सो पुलको ३० प्रतिशत काम चालु आर्थिक वर्षमा र बाँकी ७० प्रतिसत काम आउँदो आर्थिक वर्षमा सम्पन्न हुने ठेकेदार कम्पनीले जनाएको छ । पुल निर्माणको काम सूरुभएपछि आफुहरुलाई अव आवाजजावतमा सहजता हुने स्थानीय बासिहरुले बताए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • ललितपुर महानगरपालिकाका मेयर चिरिबाबु महर्जनलाई कोरोना संक्रमण
  • डा. केसीका मागप्रति नेविसंघको ऐक्यवद्धता, जीवन रक्षाको माग
  • रुपन्देहीको सियारीमा लालपूर्जा वितरण
  • प्रदेश पाँचका रेडिमिक्समा १५० करोड लगानी
  • राप्तीमा स्वास्थ्यको वार्षिक समिक्षा पुर्ण उपलब्धिमा कोभिड १९ बाधक
  • वामी नमूना समाजको तेश्रो अधिवेशन जापानमा सम्पन्न
  • कोभिडबाट संक्रमण मुक्त भएकाले के–के कुरामा ध्यान दिनु पर्छ ।
  • बाढीले जिप बगाउँदा बेपत्ता भएका विद्युत प्राधिकरणका कर्मचारीको शव फेला
  • पाल्पामा पहिरोले घर पुरिँदा बेपत्ता भएकामध्ये तीनजनाको शव भेटीयो
  • चाडपर्वका बेला भारत आवतजावतमा रोक लगाइने