कतारले पाकिस्तानमा ३ अर्ब अमेरिकी डलरको लगानी गर्ने

९ असार २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
150 Shares


एजेन्सी –कतारले पाकिस्तानमा ३ अर्ब अमेरिकी डलर बराबरको लगानी गर्ने भएको छ । कतारको सरकारी समाचार संस्था क्यूएनएले जनाएअनुसार पाकिस्तानमा कतारले प्रत्यक्ष लगानी तथा निक्षेप गरी ३ अर्ब अमेरिकी डलर बराबरको लगानी गर्ने जनाएको हो ।

कतारको यो लगानीले पाकिस्तान र कतारबीचको आर्थिक साझेदारी ९ अर्ब अमेरिकी डलरसम्म पुग्ने कतारका विदेशमन्त्री शेख मोहम्मद बिन अब्दुलरहमान अल थानीलाई उद्धृत गर्दै क्यूएनएले जनाएको छ । गत महिनामात्र पाकिस्तानले अन्तर्राष्ट्रिय मुद्रा कोष आईएमएफसँग ६ अर्ब अमेरिकी डलर बराबरको ऋण मिनाहाका लागि पहल शुरु गरेको थियो ।पछिल्लो समय आर्थिक संकटबाट गुज्रिरहेको पाकिस्तान कमजोर बन्दै गएको सार्वजनिक वित्त तथा ओरालो लाग्दै गएको अर्थतन्त्रलाई उकास्न संघर्षरत छ । पाकिस्तानले आफ्नो अर्थतन्त्रलाई स्थीर बनाउन खाडी मुलुक तथा अन्तर्राष्ट्रिय दाताहरुसँग ऋण खोजिरहेको बताइन्छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • भिडियो कन्फरेन्समा बस्यो तिलोत्तमा नगर कार्यपालिकाको बैठक
  • तिलोत्तमाको राहत कोषमा झण्डै ३६ लाख संकलन :राहत वितरणमा हालसम्म…
  • गोर्खाली युवा सशक्तिकरणद्वारा निशुल्क सेनेटाईजर वितरण
  • कोरोना भाइरसको औषधि पत्ता लागेको अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पको दावी
  • कोरोना भाइरसले साउदी राजपरिवारका १५० जना संक्रमित
  • सामाजिक सञ्जालबाट प्रधानमन्त्रीको मानमर्दन गर्ने दुई जना पक्राउ
  • बेलायती प्रधानमन्त्रीको स्वास्थ्यमा सुधार
  • मानवता हराएको सहर
  • सिरहाका मिर्चैया नगरपालिकामा राहतको बिषयलाई लिएर असन्तुष्ट पक्षले गरे पत्रकार…
  • आजको मौसम :मेघगर्जन, चट्याङ् र हावाहुरीसहित क्षणिक वर्षाको सम्भावना