प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम भीरकोट १ मा शुरु

१३ असार २०७६, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
75 Shares


एशिव शरण महत भीरकोट –प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम अन्र्तगत कामका लागी पारिश्रमीकमा आधारीत सामुदायीक आयोजना भीरकोट नगरपालिका वडा न १ दरवारटोलमा शुरु भएको छ ।

शुभारम्भ कार्यक्रममा वोल्दै नगर प्रमुख छायाराम खनालले आप्नो गाँउ आफै विकास गर्नको लागी वेरोजगार यूवाहरुका लागी अवसर प्राप्त भएको भन्दै श्रमिक र श्रमको सही मूल्याङन गर्नु पर्ने वताउनु भयो । नगरपालिकाले आगामी आर्थिक वर्षमा श्रम र पारिश्रमिकमा आधारित योजना निर्माण गरी यूवालाई रोजगारी संग जोड्ने भन्दै सवैको विकास निर्माणमा समान सहभागीताको आवश्यकता रहेको वताउनु भयो ।
भीरकोट नगरपालिकाका ९ वटै वाडमा प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम प्रभावकारी ढगले संचालन भैरहेको छ ।

चैत र वैशाख महिनामा वेरोजगारको सुचीमा सूचिकृत १ हजार ४९ जना मध्ये १ सय ३५ जना सूचिकृतहरु प्रत्यक्ष रुपमा कार्यक्रमवाट लाभान्वित रहेका छन् । यो आर्थिक वर्षवाट कम्तीमा ३० दिन वरावरको सरकारले वेरोजगारीलाई रोजगारी दिने मान्यता अनुरुप ९ ओटै वाडमा विभिन्न योजनाहरुमा काम भैरहेको छ ।  भीरकोट नगरपालिकाको आर्थिक वर्ष २०७५÷०७६ का लागी ११ लाख रुपैया सशर्त अनुदान मार्फत आएको रकम समानुपातिक तवरले प्रत्येक वडामा विनियोजन गरिएको रोजगार संयोजक वसन्त वस्नेतले वताए ।  कार्यक्रममा भीरकोट १ मा संचालनको क्रममा रहेकको वयरघारी भीरकोट दरवार सडक मर्मत सम्भार योजनाका श्रमिक संयोजक प्रविन विक्रम खाँण, नगर उप प्रमुख सिमाकेसी कर्माचार्य ले गाँउमा कोही पनि मानिस वेरोजगार नहुन भन्ने उद्धेश्यले प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रमको संचालन भएको वताए ।  वडा न १ का वडा अध्यक्ष एंव नगर प्रवक्क्ता दिपेन्द्र केसीको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रमको संचालन वडा सदस्य महोमद मिँया र स्वागत वडा सदस्य सविता सिंह विकले गर्नु भएको थियो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • मृगौला पिडित पल्लीलाई इन्दे्रणी कार्यक्रमबाटै नगद ७ लाख हस्तान्तरण
  • ह्टुवाललाई बुद्ध र जैन दर्शनमा विद्याबारिधी
  • तिलोत्तमा प्रिमियर लिगआजको पहिलो खेलमा रेन्बो ज्ञानोदय गोल्स बिजयी
  • अझै ओझेलमा राजा विरेन्द्रले आषिश लिएको प्रसिद्ध हिले सिद्ध बाबा
  • एनआरएनए अमेरिकाज क्षेत्रिय महिला संयोजकमा उमा कार्की बलियो उम्मेद्वार
  • विवेकशील नेपाली दलको अध्यक्षमा मिलन पाण्डे विजयी
  • सांसद प्रमोद साहलाई जिल्ला अदालत धनुषाद्वारा ४ दिनको म्याद थप
  • बोनीता शर्मा विश्वका प्रेरणादायी महिलाको सूचीमा
  • साउदी अरेबिया मृत्यु भएका कार्कीको शव नेपाल ल्याउन समस्या
  • राष्ट्रपति भण्डारीले दिइन् सम्पूर्ण नेपालीलाई धन्यवाद