पत्रपत्रिकाको बर्गीकरणको नतिजामा राजनितीकरण भएको प्रति यूनियनको आपत्ती,, सच्चाउन भन्दै प्रेस युनियनद्धारा देशभर ज्ञापन पत्र

प्रकाशित मिति:

प्रेस काउन्सील नेपालले २०७५ साउन २४ गते सार्वजनिक गरेको पत्रपत्रिकाको बर्गीकरणको नतिजाप्रति खारेजीको जनाउँदै नेपाल प्रेस युनियनले विहीबार देशभरका जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा ज्ञापन पत्र बुझाएको छ ।
पत्रपत्रिका बितरण संपरिक्षण समितिको सिफारिसलाई वेवास्ता गर्दै राजनीतिक आग्रह, व्यक्तिगत पूर्वाग्रह र कृपावाद राखेर विभेदपूर्ण तरिकाले नतिजा सार्वजनिक गरेको भन्दै युनियन सम्बद्ध पत्रकारहरु विरोधमा उत्रेका हुन ।
युनियनले संचार तथा सुचना प्रविधि मन्त्रालय र माननीय मन्त्रीलाई देशभरका प्रमुख जिल्ला अधिकारीमार्फत ध्यानाकर्षण गराउने गरी केन्द्रीय निर्देशन बमोजिम ज्ञापनपत्र बुझाइएको हो ।
यसैविच
नेपाल प्रेस युनियन रुपन्देहीले पत्रपत्रिका बर्गिकरणमा लापरवाही र पक्षपात भएको भन्दै सुचना तथा प्रबिधि मन्त्रि गोकुल बास्कोटालाई ज्ञापन पत्र पठाएको छ ।
युनियले ईलाका प्रशासन कार्यालय बुटवल मार्फत मन्त्रि बास्कोटालाई ज्ञापन पत्र पठाएको हो । युनियनका रुपन्देही सभापति बिक्रम खडकाले इलाका प्रशासन कार्यालय बुटवलका निमित्त प्रमुख धु्रव नेपाललाई ज्ञापन पत्र हस्तान्तरण गर्नु भएको थियो । उहांले काउन्सिलले पत्रपत्रिका बर्गिकरण गर्दा बिधि र प्रक्रिया पुरा नगरेकोले तत्काल सच्याउन र पुन बर्गिाकरण गर्न माग गर्नु भयो ।

आफना मागको सुनुवाई नभए आन्दोलनमा उत्रन बाध्य हुने चेतावनी युनियनले दिएको छ ।ईलाका प्रशासनका निमित्त प्रमुख नेपालले ज्ञापन पत्र तत्काल सञ्चारमन्त्रि समक्ष पठाउने जानकारी दिनुभयो । ज्ञापन पत्र पठाउन युनियनका उपसभापती रेखा भु्षाल,प्रदेश ५ का युनियनका सचिव हरिष ढकाल, सल्लाहकारहरु खिमानन्द भट्टराई,डायलशन अधिकारी,यमलाल भुषाल, झविन्द्र देवकोटा, अमृत पाण्डे,चण्डी बश्याल, मिना ढकाल लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।