कर वृद्धिको विरोधमा तिलोत्तमाका नगर प्रमुखलाई ज्ञापन पत्र

१ भाद्र २०७५, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
14 Shares


तिलोत्तमा उद्योग वाणिज्य संघले नगरपालिकाले व्यवसायीक कर र सम्पत्ति कर बढाएको बिरोधमा आज शुक्रवार ज्ञापन पत्र बुझाएको छ ।

संघका अध्यक्ष गुणनिधि भण्डारीले व्यवसायीक कर र सम्पत्ति कर सम्वन्धि १३ बुदे माग राख्दै नगरपालिकाका प्रमुख बासुदेव घिमिरेलाई ज्ञापन पत्र बुझाउनु भएको हो ।संघले नगरपालिकाले ३ हजार ५ सय प्रतिशत सम्म कर बृद्धि गरेको भन्दै त्यसलाई तत्काल हटाई अहिलेको करमा बढीमा १० प्रतिशत मात्र बढाउन माग गरेको छ ।अध्यक्ष भण्डारीले ज्ञापन पत्र बुझाउदै कर बढाउदा सहमति र आवश्यक बिधि र प्रक्रिया समेत पुरा नगरीएको आरोप लगाउनु भयो । उहाले राजश्व परामर्श समिति र अन्य छलफलमा अत्यधिक कर नवढाउन र व्यवहारीक र बैज्ञानिक पद्धतिमा कर लगाउन आफुले पटक पटक कुरा उठाउदा पनि नगरपालिकाले बेवास्ता गरेको बताउदै तत्काल अत्यधिक बढेको कर फिर्ता नलिइए आन्दोलनमा उत्रन बाध्य हुने चेतावनी दिनुभयो ।

ज्ञापन पत्र बुझदै नगर प्रमुख घिमिरेले राजश्व परामर्श समिति सहित बिभिन्न समितिमा व्यापक छलफल पश्चात करको नया दर निर्धारण गरीएको दाबी गर्दै गरीव असहायबाट कर लिने नीति नगरपालिकाले नलिएको तर कर तिर्न सक्नेले मुनासीव तिनृु पर्छ भन्ने मान्यता रहेको बताउनु भयो । उहाले ज्ञापन पत्र आई सकेकाले करका सम्वन्धमा थप अध्ययन गरी कुनै कर बढी नै भए नगरकार्यपालिकामा र आवश्यक परे नगरपरिषदमा समेत छलफल गरी सच्याउन सकिने आश्वासन दिनुभयो ।सोही अवसरमा संघका सल्लाहकार तथा उद्योगि चन्द्रमा श्रेष्ठले भर्खरै नगरपालिका भई उद्योग व्यवसायको स्थापनाको माहोल बन्न लागेको अवस्थामा लगाइएको अत्यधिक करले त्यस्ता उद्योग व्यवसाय फष्टाउन नसक्ने बताउनु भयो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • लुम्बिनीलाई मिनी ठमेल बनाउनु पर्छ : मुख्यमन्त्री पोखरेल
  • केराको बोक्राको फाइदा– शरीरको मुसा हटाउनदेखि कोलेस्ट्रोल नियन्त्रण गर्नसम्म
  • प्रधानमन्त्री भन्छन बाँस्कोटा बोलेको अडियो हो भन्ने कुनै प्रमाण छैन
  • देवदहका मेयर खत्रीलाई ‘नेल्टा’ सम्मान
  • ॐ आज बिहीवार, आजको दिनमा के गर्ने के नगर्ने ?…
  • कोरोनाभाइरसबाट बच्न आश्चर्यजनक उपाए , गाईको पिसाब र गोबर {प्रयोग…
  • चर्चित गायिकाको पिडा : मलाई पापीहरुले बन्धक बनाएर लामो समयसम्म…
  • गुल्मीमा बेवारिसे शवको पहिचान हुन सकेन
  • कम्युनिस्ट सरकारले पेट्रोल र डिजेलमा प्रतिलिटर १० रुपैयाँ कर लगाउने
  • विराटनगर महानगरपालीकाको अन्तराष्ट्रीय मामीला सल्लाहकारमा सोमनाथ घिमीरे नियुक्त