चन्द्रमामा पहिलोपटक महीला पठाउँदै नासा

६ श्रावण २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
66 Shares


एजेन्सी- हिलो पटक चन्द्रमामा मानिसले पाइला टेकेको ५० औं वर्षमा अमेरिकी स्पेस एजेन्सी नासाले पहिलोपटक महीलालाई चन्द्रमामा पठाउने योजनामा काम गरिरहेको बताएको छ । यो कार्यक्रमलाई आर्टेमिस नाम दिइएको छ । नासाका अनुसार अहिले अघि सारिएको योजना आगामी दिनमा मंगलको लागि पनि निकै महत्वपूर्ण हुनेछ । साथै यो चन्द्रमा मिशन अनुसारको अन्तरिक्ष यात्रीले अहिलेसम्म कोही पनि नपुगेको क्षेत्रको पनि पहिचान गर्नेछन् । साथै उनीहरुले चन्द्रमाको सतहमा पानी, बरफ र अन्य प्राकृतिक संसाधनको खोजी पनि गर्नेछन् । चन्द्रमाले आगामी दिनमा अन्तरिक्ष यात्रालाई थप सहज बनाउनेछ । यस्तोमा आगामी दिनमा मानिसहरु चन्द्रमाबाट मंगलसम्म पनि जानसक्ने बताइएको छ ।

नासाका अनुसार सन् २०२४ मा चन्द्रमाको यात्रा गरेर अन्तरिक्ष यात्री फर्किँदासम्म करीब ३० अर्ब डलरको लागत आवश्यक हुनेछ । ५० वर्षअघि एपोलो मिशन अन्तर्गत दुई अन्तरिक्षयात्री चन्द्रमामा उत्रिएका थिए । यो क्रममा एपोलो–११ चन्द्रमामा अवतरणको ५० वर्षको क्रममा अमेरिकी उपराष्ट्रपति माइक पेन्सले नासाको पहिलो मानवरहित ओरियन क्रू क्याप्सुल चन्द्रमामा जानका लागि तयारी अवस्थामा छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • दुई युवकलाई निर्घात कुटपीट गर्ने ,सशस्त्र प्रहरीलाई कारबाहीको तयारी
  • वीर अस्पतालमा दुई जनाको मृत्यु, कोरोनाको रिपोर्ट आउनै वाकी
  • भाइरसले भन्दा भय र त्रासले आतंकित
  • बुटवलको कोरोना विशेष अस्पतालमा मृत्यु भएका थापाको कोरोना रिपोर्ट नेगेटिभ…
  • टोल बिकास समितीले सचेतना सहित मास्क र साबुन बितरण गर्‍यो…
  • भारतबाट आएकी वीर अस्पताल भर्ना भएकी युवतीको मृत्यु
  • कञ्चनको वारेन्टाइनमा योगाभ्यासको मार्फत आत्मबल बृद्धी गराइदै
  • सामान क्लब द्धारा इलाका प्रहरी कार्यालय मंगलापुरलाई सहयोग समाग्री हस्तान्तरण
  • सुस्ताको यात्राका केही कुरा
  • देवकोटा बिधालयद्वारा दैविक कोषमा सहयोग प्रदान