चन्द्रमामा पहिलोपटक महीला पठाउँदै नासा

६ श्रावण २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
66 Shares


एजेन्सी- हिलो पटक चन्द्रमामा मानिसले पाइला टेकेको ५० औं वर्षमा अमेरिकी स्पेस एजेन्सी नासाले पहिलोपटक महीलालाई चन्द्रमामा पठाउने योजनामा काम गरिरहेको बताएको छ । यो कार्यक्रमलाई आर्टेमिस नाम दिइएको छ । नासाका अनुसार अहिले अघि सारिएको योजना आगामी दिनमा मंगलको लागि पनि निकै महत्वपूर्ण हुनेछ । साथै यो चन्द्रमा मिशन अनुसारको अन्तरिक्ष यात्रीले अहिलेसम्म कोही पनि नपुगेको क्षेत्रको पनि पहिचान गर्नेछन् । साथै उनीहरुले चन्द्रमाको सतहमा पानी, बरफ र अन्य प्राकृतिक संसाधनको खोजी पनि गर्नेछन् । चन्द्रमाले आगामी दिनमा अन्तरिक्ष यात्रालाई थप सहज बनाउनेछ । यस्तोमा आगामी दिनमा मानिसहरु चन्द्रमाबाट मंगलसम्म पनि जानसक्ने बताइएको छ ।

नासाका अनुसार सन् २०२४ मा चन्द्रमाको यात्रा गरेर अन्तरिक्ष यात्री फर्किँदासम्म करीब ३० अर्ब डलरको लागत आवश्यक हुनेछ । ५० वर्षअघि एपोलो मिशन अन्तर्गत दुई अन्तरिक्षयात्री चन्द्रमामा उत्रिएका थिए । यो क्रममा एपोलो–११ चन्द्रमामा अवतरणको ५० वर्षको क्रममा अमेरिकी उपराष्ट्रपति माइक पेन्सले नासाको पहिलो मानवरहित ओरियन क्रू क्याप्सुल चन्द्रमामा जानका लागि तयारी अवस्थामा छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • मर्चवारीमा समाजवादीको गाउंपालिका समिति गठन
  • पश्चिम सरावल १ मा दोस्रो वडाध्यक्ष कप पुरुष फुटबल प्रतियोगिता…
  • श्रीमद् भागवत पितृमोक्ष धनधन्याञ्चल सप्ताह ज्ञान महायज्ञ तेस्रो दिन पनि…
  • साना किसान कृषि सहकारी सस्थां लिमिटेडको १७औ साधारण सभा सम्पन्न
  • बर्दघाटमा एक दिने निशुल्क स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न
  • आदिकवि भानुभक्त आचार्यको स्मृतिमा बन्यो – ‘रामायण भवन’
  • धनुषा बम विस्फोटमा परी मृत्यु भएका इन्स्पेक्टर दाहालको आर्यघाटमा अन्त्येष्टि
  • सहकारीको ३० प्रतिशत लगानी कृषिमा अनिवार्य गरिंदै
  • विवाह भोजको खर्च धुर्मुस सुन्तली फाउन्डेसनलाई सहयोग गर्ने नव दम्पती
  • चक्कु प्रहार गरी तिलोत्तमा निवासी परीयारको हत्या