चन्द्रमामा पहिलोपटक महीला पठाउँदै नासा

६ श्रावण २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
66 Shares


एजेन्सी- हिलो पटक चन्द्रमामा मानिसले पाइला टेकेको ५० औं वर्षमा अमेरिकी स्पेस एजेन्सी नासाले पहिलोपटक महीलालाई चन्द्रमामा पठाउने योजनामा काम गरिरहेको बताएको छ । यो कार्यक्रमलाई आर्टेमिस नाम दिइएको छ । नासाका अनुसार अहिले अघि सारिएको योजना आगामी दिनमा मंगलको लागि पनि निकै महत्वपूर्ण हुनेछ । साथै यो चन्द्रमा मिशन अनुसारको अन्तरिक्ष यात्रीले अहिलेसम्म कोही पनि नपुगेको क्षेत्रको पनि पहिचान गर्नेछन् । साथै उनीहरुले चन्द्रमाको सतहमा पानी, बरफ र अन्य प्राकृतिक संसाधनको खोजी पनि गर्नेछन् । चन्द्रमाले आगामी दिनमा अन्तरिक्ष यात्रालाई थप सहज बनाउनेछ । यस्तोमा आगामी दिनमा मानिसहरु चन्द्रमाबाट मंगलसम्म पनि जानसक्ने बताइएको छ ।

नासाका अनुसार सन् २०२४ मा चन्द्रमाको यात्रा गरेर अन्तरिक्ष यात्री फर्किँदासम्म करीब ३० अर्ब डलरको लागत आवश्यक हुनेछ । ५० वर्षअघि एपोलो मिशन अन्तर्गत दुई अन्तरिक्षयात्री चन्द्रमामा उत्रिएका थिए । यो क्रममा एपोलो–११ चन्द्रमामा अवतरणको ५० वर्षको क्रममा अमेरिकी उपराष्ट्रपति माइक पेन्सले नासाको पहिलो मानवरहित ओरियन क्रू क्याप्सुल चन्द्रमामा जानका लागि तयारी अवस्थामा छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • देशैभरका चलचित्रकर्मी रुपन्देही आउँदै, रुपन्देही चलचित्रमय हुने 
  • आन्दोलनमा सहिद भएका परिवारले सम्झिनका लागि सहिदको शालिक बनाइदिन आग्रह
  • आमाको सम्झनामा विद्यालयमा अक्षयकोष स्थापना
  • कांग्रेसले सार्वजनिक गर्‍यो पार्टीको प्रतिबद्धतापत्र
  • आज पनि नेप्से झिनो अंकले घट्यो
  • सबैलाई पायक पर्ने स्थानमा राजधानीः प्रचण्ड
  • ‘लुम्बिनी न्युज फेस्टिबल-२०७६’ सम्पन्न
  • वर्तमान कम्युनिष्ट सरकार राष्ट्रघाती र लम्पसारवादी : पूर्व अध्यक्ष महर
  • आ–आफ्नो सवारी साधनमा ‘नेपाल भ्रमण वर्ष–२०२०’ को स्टिकर टाँस्न आह्वान
  • कांग्रेस नेता भण्डारीको कमाण्ड देख्दा कार्यकर्ता उत्साहित