अमेरिकामा एक दिनमै मिलियन विकासे कुखुराको खपत

७ श्रावण २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
24 Shares


सानुबाबु सिलवाल अमेरिका । अमेरिकामा एक दिनमै २ सय ३० लाख अर्थात २३ मिलियन विकासे कुखुराको खपत हुने गरेको तथ्य प्राप्त भएको छ   । लोकल कुखुरा, रुस्टर कति खपत हुन्छ दिनमा त्यसको हिसाव किताब बेग्लै छ । झन्डै ४ लाखको हाराहारीमा दिनमा काटिदा रहेछन यि रुस्टर र लोकल कुखुरा एक दिनमा मात्रै। मतलब चिकेन बिनाको अमेरिकन फुड कल्पनै गर्न सकिँदैन पनि। यो त कुखुराको कुरा भयो। गाइ खाने मुलुक अमेरिका सबैको मुखमुखमै झुण्डिएको छ तर कल्पना गर्नुहोस अमेरिकामा गाइको मासु कति खपत होला त​ ?

हरेक घन्टा अर्थात प्रति घन्टा ४ हजार गाइहरु मारिन्छन मासुका लागि। २४ घन्टामा ९६ हजार देखि एक लाखसम्म गाइको घाटी रेटिन्छ । यो महिनामा झन्डै ३० लाखको हाराहारीमा हुँदा बर्षमा ३ करोड ६० लाख गाइहरुको प्राण पखेरु उड्ने गर्दछ सिर्फ मासुका लागि। बिफका परिकारका पारखीका भुँडीमा यति बिघ्न गाइहरु सिध्धिने रहेछन् । तर​, बेलायतमा चाहीँ दिनमा ७ हजार गार्इहरु काटिँदा रहेछन् यसको मतलव २ लाख १० हजार महिनामा भनेपछि २ दशमलव ६ मिलियन अर्थात २६ लाखको हाराहारीमा गार्इ मासुका लागि कटुवामा पर्ने रहेछ​। ११ करोड २१ लाख सुङ्गुर पिग काटिन्छन अमेरिकामा हरेक बर्ष​। पिग​, पोर्क​, ह्याम​,पेपरोनि, पोर्क चप​, बेकोन​, ससेजका स्वादका पारखिहरुलाइ सुङ्गुरबाट छुट्टै राख्न सकिदैन​।

अमेरिकामा घोडा काट्न निषेध भ​एपनि झन्डै एक लाखको हाराहारीमा घोडा मार्न अन्य मुलुकमा पठाइने गरिएको छ वर्षमा​। २५ हजार टन घोडाको मासु खपत हुन्छ अमेरिकामा। तर​, मेक्सिकोमा ७८ हजार टन घोडाको मासु खपत हुँदो रहेछ​। जिउँदो घोडा बाहिर पठाउने र बाहिरै कटाएर अमेरिका भित्र्याउने गरिन्छ​। मासुका परिकार​, खानाका परिकार​, खाध्यान्नका फ्लेबर​, पेयका फ्लेबर र फुडका परिकारका लागि अमेरिका सँसारकै उच्च मानिन्छ र हाइजेनिक पनि।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया