पूर्णकलाले नन्दुको चर्चा गरेपछी अहिलेको तिजमा किनिदिए ‘फुर्के डोरी’

१४ श्रावण २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
503 Shares


बुटवल – तिज हिन्दु नेपाली नारीहरुको महान चाडको रुपमा लिने गरिन्छ । बिशेषत १ बर्षभरी काम गर्दा थकान महसुस गरेका महिलाहरु आफुले भोगेको दुख पिरलाई भुलेर रमाईलो गर्ने  र मनको बह पोख्ने गर्दछन । यसै क्रममा गुल्मेली गायक नन्दु परियारले ‘फुर्के डोरी ‘ नामक मार्मिक तिज गीत बजारमा ल्याएका छन । पछील्लो समयमा बुटवलमै बसेर लोक संगितको यात्रामा होमिएका नन्दु सुरिलो एबम लोक भाकाका बादशाहका रुपमा परीचित छन । उनले गाएका हरेक गीतमा मौलिक पन एबम सुरिलो भाकाको समिश्रण रहेको हुन्छ । २०७६ को तिजमा थप नन्दुको उचाई बढाउने हैसियतको तिजी कोसेली ‘फुर्के डोरी ‘ अन्य गीतको तुलनामा मौलिक एबम लोभ लाग्दो रहेको नन्दु बताउन्छन ।

तिजमा महिलाहरुले लगाउने डोरी , सारी र श्रिङ्गारको प्रयोग गरिएको उक्त गीत सहजै जो कोही नाच्न एबम गाउन मिल्ने रहेको उनी बताउन्छन । करीश्मा र धन केपीको आकर्षक अभिनय रहेको छ । गायकीमा उत्कृष्ट नन्दुलाई साथ दिएकी छन चर्चित लोक गायिका पूर्णकला बिसिले ।  उक्त गीतमा लय र शब्द नन्दु आँफै भरेका छन भने संगित बिनोद बाजुरालीको रहेको गीतलाई बुलबुल नेटवर्कले बजारमा ल्याएको छ ।

हेर्नुहोस् भिडियो :- 

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • मृगौला पिडित पल्लीलाई इन्दे्रणी कार्यक्रमबाटै नगद ७ लाख हस्तान्तरण
  • ह्टुवाललाई बुद्ध र जैन दर्शनमा विद्याबारिधी
  • तिलोत्तमा प्रिमियर लिगआजको पहिलो खेलमा रेन्बो ज्ञानोदय गोल्स बिजयी
  • अझै ओझेलमा राजा विरेन्द्रले आषिश लिएको प्रसिद्ध हिले सिद्ध बाबा
  • एनआरएनए अमेरिकाज क्षेत्रिय महिला संयोजकमा उमा कार्की बलियो उम्मेद्वार
  • विवेकशील नेपाली दलको अध्यक्षमा मिलन पाण्डे विजयी
  • सांसद प्रमोद साहलाई जिल्ला अदालत धनुषाद्वारा ४ दिनको म्याद थप
  • बोनीता शर्मा विश्वका प्रेरणादायी महिलाको सूचीमा
  • साउदी अरेबिया मृत्यु भएका कार्कीको शव नेपाल ल्याउन समस्या
  • राष्ट्रपति भण्डारीले दिइन् सम्पूर्ण नेपालीलाई धन्यवाद