पौडेल हत्याका योजनाकार मनोज पुनका सहयोगी दंगोरिया पक्राउ

१७ श्रावण २०७६, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
40 Shares


सबलपोस्ट बुटवल /देवदहका काष्ठ व्यवसायी बसन्त पौडेलको हत्याका योजनाकार रहेका मनोज पुनका मुख्य सहयोगी ओमप्रकाश दंगोरिया थारु पक्राउ परेका छन् । २०७४ साल चैत ९ गते देवदह ४ भवानीपुरमा पौडेललाई गोली प्रहार गरी भएको हत्यामा संलग्न चौधरी फरार रही भारतको नौतनवामा लुकेर बस्दै आएका थिए । रुपन्देही प्रहरीले भारतीय प्रहरीको सहयोगमा नेपाल भारत सीमा क्षेत्र बेलहियामा ल्याई शुक्रबार उनलाई पक्राउ गरेको हो ।

देवदहमै युवा संघका तत्कालीन अध्यक्ष दुर्गा तिवारी हत्याका मुख्य अभियुक्त मनोज पुनसंग मिलेर बसन्त पौडेलको हत्याको योजना बनाउन दंगोरियाको संलग्नता रहेको थियो । पौडेललाई हत्या गर्न हतियार र मोटरसाइकलको व्यवस्थापन गर्ने कार्यमा दंगोरियाको संलग्नता देखिएको रुपन्देही प्रहरी प्रवक्ता प्रहरी नायव उपरिक्षक धर्म भण्डारीले बताए । यसका साथै ओम प्रकाश चौधरीले रुपन्देहीको तिलोत्तमका रमेश चौधरी लगायतलाई समेत लुटपाट गरी फरार रहेका थिए । आफुसंग १७ तोला सुनका गहना भएको र उक्त गहना बेचबिखन गर्नु पर्ने छ भन्दै रुपन्देहीको सम्मरीमाई गाउपालिका थुमुवामा बोलाई आफ्ना साथमा रहेको नगद १० लाख रुपैया समेत लुटेर लगेको अभियोग पनि उनीमाथि थियो । थारुले २०६५ सालमा रुपन्देहीकै ब्यवसायी शरदमान श्रेष्ठलाई अपहरण गरी बन्धक बनाई लुटपाट गर्ने प्रयत्न गरेको समेत उजुरी परेको थियो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • साहित्यमा झरको सैद्धान्तिक अवधारणा
  • नेपालको विदेश नीति गम्भिर मोडमा, भारतीय मिडियाहरुको नेपालप्रति खेदजनक प्रस्तुती
  • ओली सरकारले फेरि बढायो इन्धनको मूल्य
  • सार्वजनिक सवारी नचलाउने यातायात व्यवसायी राष्ट्रिय महासंघको निर्णय
  • निजी विद्यालयलाई समेटेर राहत प्याकेज घोषणा गरियोस्
  • कोरोना प्रभावितलाई सहयोग गरी हरियाली बनाउने लक्ष्य सहित फलफूलका बिरुवा…
  • गिरिजा प्रसाद कोइराला फाउण्डेशनले संघ-सस्थाहरु मार्फत निशुल्क शुद्व दुध वितरण…
  • विश्वविद्यालयलाई पार्टीका कार्यकर्ता भर्ती केन्द्र नबनाउन माग गर्दै उपकुलपतिलाई नेविसंघको…
  • रामजी ज्ञवालीको निर्देशनमा छोटो चलचित्र ‘लक डाउन’ सार्वजनिक
  • नेकपा धुर्कोट बस्तुद्वारा शोक सभा