धामको चिनारी झल्कीने पुस्तकको विमोचन

१८ श्रावण २०७६, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
117 Shares


नरेश चौधरी मुर्गिया, १८ साउन । पर्राेहा परमेश्वर बोलबमधाममा धामको चिनारी झल्कीने पुस्तकको विमोचन गरिएको छ । पुस्तकमा वोलवम धामको परिचय, इतिहास, तथा महत्वलाई उल्लेख गरिएको छ । ज्योतिर्लिङ्ग बोलबम धाम शिव पाञ्चायन, गणेश पार्वती मन्दिर, लक्ष्मीनारायण मन्दिर, राधाकृष्ण मन्दिर, सन्तोषीमाताको मन्दिर, चन्द्रमा आकारको सरोवर, १०८ शिवलिङ्ग, ५।५ फिटको शिवमूर्ति र नागकुण्ड मन्दिरको क्षेत्रफल, भौतिक पुर्वधार लगाएतका विषय वस्तु समेटिएको छ । सो अवसरमा भारतका लागि पुर्व राजदुत दिपकुमार उपाध्ययले धार्मीक स्थलहरुको संरक्षण तथा विकास गर्न आफुले सक्दो पहल गर्ने कुरा बताउनुभयो ।

धार्मीक तथा ऐतिहासिक धरोहरको संरक्षणले आय आर्जन गर्न मद्दत पुग्ने हुंदा यस धामलाई पर्यटकी स्थलका रुपमा विकास गर्न जरुरी रहेको बताउनु भयो । सम्पन्न कार्यक्रममा नेपाली कांग्रेसका जिल्ला उपासभापति फणिन्द्र प्रसाद शर्मा, धामका प्रमुख संरक्षक ब्यसाचार्य किशोर कुमार गौतम , धामका अध्यक्ष रामवालि चौधरी लगाएतले धामको विकास तथा प्रचार प्रसार गर्न जरुरी रहेको उल्लेख गर्नु भयो । आजै वोलवम जलार्पणका लागि जल लिन एक टोलि यात्राका लागि चितवन देवघाट प्रस्थान गरेकको छ । रुपन्देहीको सैनामैना नगरपालिकाका– १ स्थित पर्राेहामा पर्राेहा परमेश्वर शिव ज्योतिर्लिङ्ग बोलबम धाम (श्रावणी मेला) हरेक वर्षा लाग्ने गर्दछ । प्राचीन एवं ऐतिहासिक शिव ज्योतिर्लिङ्गमा बोलबमको तयारीका लागि मन्दिर प्रवेशद्वारदेखि बजार व्यवस्थापन र जलार्पण गर्न विभिन्न उपसमिति निर्माण भएको पर्राेहा परमेश्वर शिव ज्योतिर्लिङ्ग बोलबम धामका अध्यक्ष रामबलि चौधरीले जानकारी दिनुभयो । सो ज्योतिर्लिङ्ग बोलबम धाममा गुल्मी, अर्घाखाँची, पाल्पा, नवलपरासी, कपिलवस्तु, चितवन, काठमाडौँ लगायत भारतबाट समेत भक्तजन सहभागी हुनेगर्दछन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • दुई दिने सिएफएलजिको कार्य सम्पादन समिक्षा तथा कागजात व्यवस्थापन कार्यशाला…
  • तिर्थराज राष्ट्रिय पत्रकारिता पुरस्कार २०७६ समारोहलाई सम्बोधन गर्न सिटौला नवलपुर…
  • नेपाल भ्रमण वर्ष : पाँच हजार व्यक्तिलाई पर्यटकीय तालीम दिइने
  • नेकपा सचिवालय बैठक सोमबार बस्ने
  • दोस्रो भीरकोट महोत्सव फागुनमा- ‘पर्यटन बर्ष सफल बनाउन महोत्सव’
  • विवाह पछि ऋचा भन्छिन् : ‘माया अनि आर्शिवाद सदैब यसरी…
  • ‘यो स्वर्ण दूध बेचेर मलाई कलेज पढाउने आमालाई’
  • भ्वाइस अफ नेपाल जितेपछि राम लिम्बु ट्रफी लिएरै पहिलो पटक…
  • साग पुरुष बास्केटबल : नेपाल सेमिफाइनलमा
  • जापानी नागरिकको संस्थामा नेपाली अध्यक्ष