उच्च शिक्षा हासिल गरेका १३ विद्यार्थी तामाङ सोसाइटी अफ न्युयोर्कबाट सम्मानित

१९ श्रावण २०७६, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
23 Shares


न्युयोर्क । उच्च शिक्षालाई प्रोत्साहन गर्दै तामाङ सोसाइटी अफ न्युयोर्कले सन् २०१९ मा विभिन्न तह र विषयमा उच्च शिक्षा हासिल गरेका तामाङ विद्यार्थीहरुलाई सम्मान गर्‍यो । संस्थाको पहिलो वार्षिक साधारण सभाको अवसर पारेर मास्टर्स तह पूरा गर्ने तीन जना, ब्याचलर तहका चार जना र एसोसिएट तहबाट छ जना गरी १३ जना न्युयोर्क राज्यबाट शिक्षा हासिल गरेका विद्यार्थी सम्मानित भएको सोसाइटीले जनाएको छ । सम्मानित भएका विद्यार्थीहरुमा मोनरोय कलेजबाट मास्टर्स डिग्री गर्नेहरु दीपेन्द्र लामा, बविता तामाङ, कामी याङ्जेन लामा रहेका छन् ।

यसैगरी ब्याचलर्स डिग्री पुरा गरेका सिटी कलेजका रोज लामा, हन्टर कलेजका पासाङ पाख्रिन्, बोरुघ कलेजका निरु योन्जन र सुनिता तामाङ ९गुरुङ० रहेका छन् । लग्वार्डिया कम्युनिटी कलेजबाट एसोसिएट डिग्री पूरा गरेका बिध्यार्थीहरुमा फुर्वा लामा, याङ्चेन लामा, नूरी लामा, पूजा लामा, अन्जना योन्जन र सुरेश बम्जन रहेका छन् । सोही कार्यक्रममा प्राध्यापकद्वय क्याथरिन मार्च र डेविड होल्मवर्ग र आइटी इन्जिनियर बिग योन्जनबाट विद्यार्थीहरुलाई क्यारिअर काउन्सिलिङ समेत गरिएको थियो । उक्त कार्यक्रमलाई छिरिङ योन्जनले संचालन गरेका थिए ।सोसाइटीको पहिलो बार्षिक साधारण सभा गत महिनाको २० तारिक ज्याक्सन हाईटस्थित एल्महर्स्ट अस्पतालको अडिटोरियम हलमा भएको थियो । वार्षिक साधारण सभामा गत वर्षका कार्यक्रम तथा खर्च माथि छलफल तथा आगामी बर्षका कार्यक्रम र त्यसका लागि आवश्यक बजेट तर्जुमा सम्बन्धमा छलफल गरी पारित गरिएको थियो । सोसाइटीका अध्यक्ष गोमा योन्जनको सभापतित्वमा सम्पन्न कार्यक्रममा प्रमुख अतिथी उत्तर अमेरिका तामाङ समाजका अध्यक्ष लक्यान लामा रहेका थिए । प्रथम साधारण सभा संयोजक लाल तामाङ पाख्रिनद्वारा संचालित उदघाटन सत्रमा सह(कोषाध्यक्ष माया योन्जनले स्वागत मन्तब्य राखेकी थिइन् । उत्तर अमेरिका तामाङ समाजका अध्यक्ष लक्यान लामा, उपाध्यक्ष मोहन वाईबा, पूर्व अध्यक्षहरु भरत मोक्तान, सूर्य पाख्रिन, राम पाख्रिन र सुवास लामाले शुभकामना मन्तब्य दिएका थिए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • संविधान संशोधनका पक्षमा मतदान गर्ने कांग्रेसको निर्णय
  • अमेरिकाका दर्जनौं शहरहरूमा हिंसा भड्किएसँगै सैन्य प्रहरी तैनाथ
  • आज मात्र थप १८९ जनामा कोरोनाको संक्रमण पुष्टि,भएसंगै संक्रमितको संख्या…
  • क्वारेन्टिनमा बसेकी बाजुराकी महिलाले बच्चा जन्माईन
  • किसानको तरकारी नगरपालिकाबाट खरिद बिक्री
  • क्वारेन्टाइन बसेर घर जाने प्रवासीलाई सित्तैमा कण्डम
  • स्कुल अफ डेमोक्रेसीको संरचना प्रदेश र जिल्ला तहमा ! गण्डकी…
  • जनमुक्ति पार्टीको माग : कोरोनाविरुद्ध लड्न सर्वदलीय संयन्त्र बनाऊ
  • रुकुमको घटनामा सत्य तथ्यका छानविनका लागी संसदीय समिति गठन गर्न…
  • रुकुम र देवदह घटनामा संयुक्त राष्ट्र संघको गम्भीर चासो ,…