जव किशोरीले उड्दै गरेको विमानको ढोका खोलीन

१९ श्रावण २०७६, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
45 Shares


लण्डन । क्याम्ब्रिज युनिभर्सिटीकी एक छात्राले अफ्रिकी मुलुक मडागास्कार भ्रमणका क्रममा आफू उडिरहेको सानो खाले विमानको ढोका खोल्दा ज्यान गुमाउनु परेको छ । अलाना कटल्याण्ड नामकी ती छात्रा मिल्टन किनेज बकिङघमसायरकी भएको बेलायतको विदेश मन्त्रालयले जनाएको छ । मडागास्करको प्रहरीले उनले किन उड्दै गरेको विमानको ढोका खोलिन् भन्ने नखुलेको जनाएको छ । अनुसन्धानको क्रममा एउटा अनुमानमा औलो विरुद्धको औषधीको सेवन गरेकाले त्यसले धेरै असर गरेका कारण उनले विमानको ढोका खोलेको हुनुपर्छ । उनको परिवारले अलानाको मृत्युको खबरले स्तब्ध भएको जनाएको छ । परिवारका अनुसार उनी एक चहकिली र कम उमेरकी महिला हुन् । जफिसाम्बात्रा राभोएभी नामका प्रहरी कर्णेलले जनाएअनुसार उत्तरी मडागास्करबाट त्यो सानो विमान उडेको केही समयमा नै उनले ढोका खोलेकी हुन् ।

नी रबिन्सन कलेजमा नेचुरल साइन्सको अध्ययन गर्दै थिइन् । उनी मडागास्करमा इन्टर्नसिपका लागि गएकी थिइन् । बेलायतका अधिकारीहरुले उनको मृत्यु कसरी भयो भन्ने बारेमा अझै खुलस्त पारिसकेका छैनन् । उनको परिवारले जारी गरेको वक्तव्यमा जनाइएअनुसार उनी एक प्रतिभाशाली डान्सर पनि हुन् । परिवारले उनी निकै दयालु र परिवारलाई सहयोग गर्ने खालकी भएको जनाएको छ । त्यसले गर्दा नै सानै उमेरमा उनका धेरै साथीहरु थिए । रोबिन्सन कलेजका डा। डेभिड उडम्यानल अलानाको मृत्युको खबरले आफू स्तब्ध भएको बताउँदै परिवारप्रति पनि समवेदना व्यक्त गरेको बीबीसीले जनाएको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • देशैभरका चलचित्रकर्मी रुपन्देही आउँदै, रुपन्देही चलचित्रमय हुने 
  • आन्दोलनमा सहिद भएका परिवारले सम्झिनका लागि सहिदको शालिक बनाइदिन आग्रह
  • आमाको सम्झनामा विद्यालयमा अक्षयकोष स्थापना
  • कांग्रेसले सार्वजनिक गर्‍यो पार्टीको प्रतिबद्धतापत्र
  • आज पनि नेप्से झिनो अंकले घट्यो
  • सबैलाई पायक पर्ने स्थानमा राजधानीः प्रचण्ड
  • ‘लुम्बिनी न्युज फेस्टिबल-२०७६’ सम्पन्न
  • वर्तमान कम्युनिष्ट सरकार राष्ट्रघाती र लम्पसारवादी : पूर्व अध्यक्ष महर
  • आ–आफ्नो सवारी साधनमा ‘नेपाल भ्रमण वर्ष–२०२०’ को स्टिकर टाँस्न आह्वान
  • कांग्रेस नेता भण्डारीको कमाण्ड देख्दा कार्यकर्ता उत्साहित