जम्मू कश्मीर पूर्णरुपमा बन्द

२१ श्रावण २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
34 Shares


एजेन्सी –जम्मू कश्मीरलाई स्वायत्तताको अभ्यासका लागि प्राप्त विशेष राज्यको संवैधानिक दर्जा केन्द्र सरकारको हटाउने निर्णयपछि कश्मीर पूर्णरुपमा बन्द छ । आइतवार काटिएको टेलिफोन र इन्टरनेट बन्द छ र हजारौंको संख्यामा सैनिकले सडकहरूमा गस्ती गरिरहेका छन् ।

कश्मीरलाई प्राप्त विशेष राज्यको दर्जा हटाइएपछि सो राज्यमा ठूलो मात्रामा विरोध हुने अनुमान गरिएको थियो, तर यस्तो अवस्थामा कश्मीरका जनताले कसरी प्रतिक्रिया जनाइरहेका छन् भन्ने बारेमा समेत जानकारी प्राप्त हुन सकेको छैन । र, स्थानीय नेताहरूलाई आफ्नै घरमा नजरबन्दमा राखिएको छ ।कश्मीरलाई भारत र पाकिस्तान दुवैले आफ्नो भूभागको रुपमा दाबी गर्दै आएका छन् तर दुवै देशले कश्मीरको केही भाग मात्र आआफ्नो नियन्त्रणमा राखेका छन् । यता अमेरिकाले कस्मिर सम्बन्धी गतिविधि नजिकबाट नियालेको जनाएको छ । अमेरिकी विदेशमन्त्रालयका प्रवक्ता मोर्गन ओर्टागसले आफूले नियन्त्रण रेखामा सबै पक्षसँग शान्ति र स्थिरता बनाइराख्न अपिल गरेको बताएका छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • उपकुलपतिको नियुक्त नहुदाँ पोखरा विश्वविद्यालयमा नेविसंघको रिलेअनसन कायमै
  • एनआरएनए जापानको क्षेत्रीय भेला सम्पन्न
  • अमेरिकामा बस्ने नेपालिलाइ नेपालबाट डलर ल्याउने लैजाने सम्बन्धि जानकारि।
  • मेलम्ची पहिरोमा परी आठ मजदुरको मृत्यु
  • परीक्षा लिन लागेको भन्दै रुपन्देहीका बिद्यार्थी सडकमा
  • गैडहवामा मुख्यमन्त्री ग्रामिण बिकास कार्यक्रम अन्तर्गत १ सय ८० बिपन्न…
  • आज साउन १९ गते सोमबारको राशिफल
  • जिल्ला संगठन बिभागद्धारा स्थानीय तह र वडा सभापतीहरुकालागि प्रशिक्षण सम्पन्न
  • भलवारी ब्याडमिन्टन क्लवको प्रथम साधारण सभा सम्पन्न
  • नेपाल रेडक्रसको तदर्थ समितिको पदवहाली -श्वेत पत्र जारी गरिने