स्वतन्त्रता दिवसका दिन अफगानिस्तानमा श्रृङ्खलाबद्ध बम विष्फोट

३ भाद्र २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


एजेन्सी –सयौं स्वतन्त्रता दिवस मनाउँदै गर्दा अफगानिस्तानको जलालावाद शहरमा श्रृङ्खलाबद्ध शक्तिशाली विष्फोट भएको छ । जलालावाद शहरका विभिन्न क्षेत्रमा भएका १० श्रृङ्खलाबद्ध बम आक्रमणमा कम्तीमा ३४ जना घाइते भएको अधिकारीले जनाएका छन् ।

जलालावाद शहरमा आयोजित स्वतन्त्रता दिवसको कार्यक्रमलाई लक्षित गरी श्रृङ्खलाबद्ध बम आक्रमण भएको जनाइएको छ । जलालावाद क्षेत्रमा लडाकु समूहहरु तालिबान र इस्लामिक स्टेट धेरै नै सक्रिय रहेपनि आक्रमणको जिम्मा कुनै समूहले लिएको छैन । यसअघि शनिबार अबेर राजधानी काबुलमा ६३ जनाको ज्यान जानेगरी एक विवाह समारोहमा भएको बम आक्रमणको जिम्मा आतंकवादी संगठनले लिएको छ ।

अफगान राष्ट्रपति अशरफ घानीले स्वतन्त्रता दिवसको अवसरमा सम्बोधन गर्दै आतंककारीको गुँडलाई नष्ट पार्ने अभियान जारी रहेको जनाएका छन् । उनले अफगानिस्तानमा इस्लामिक स्टेटविरुद्धको कारवाहीलाई पनि निरन्तरता दिइने जनाएका छन् । यद्यपि घानीले पछिल्लो समय अमेरिका र तालिबानबीच भइरहेको शान्ति वार्ताबारे भने केही टिप्पणी गरेका छैनन् ।अर्कोतर्फ तालिबानले स्वतन्त्रता दिवसको अवसरमा विज्ञप्ति जारी गर्दै सबै विदेशी फौजले अफगानिस्तान छाड्नुपर्नेमा जोड दिएको छ । यसअघि बेलायत र सोभियत संघका सेनाले पनि अफगानिस्तानमा हार खाएर फर्किनु परेको भन्दै तालिबानले ढिलोचाँडो अफगानिस्तानमा सक्रिय अन्तर्राष्ट्रिय फौजले पनि अफगानिस्तान छाड्ने तालिबानको टिप्पणी छ ।

कुनै पनि हिसाबमा बेलायती साम्राज्यको हिस्सा नभएपनि अफगानिस्तानले सन् १९१९ अगष्ट १९ का दिन पूर्ण स्वतन्त्रता पाएको अवसरमा हरेक वर्ष अगष्ट १९ मा स्वतन्त्रता दिवस मनाउँदै आएको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • आँखा रोगबाट ग्रसित ११ वर्षिय सदाय परिवारका नेहा लाई आर्थिक…
  • कपिलवस्तुमा बिद्युत प्राधिकरणको जिप खोलाले बगायो १ को मृत्यु २…
  • ३५ केजी चरेस सहित २ महिला पक्राउ ।
  • नेपाली कांग्रेसद्धारा वडा कार्यालयमा ज्ञापन पत्र प्रतिपक्षीदललाई बेवास्ता गरेको कांग्रेसको…
  • स्वास्थ्य कार्यक्रमको वार्षिक समीक्षा सम्पन्न
  • वडा विभाजनको माग गर्दै वडाबासीले हस्ताक्षर बुझाए
  • मुखिया परिवारको सारथि बन्यो : घरघरमा हामी अभियान, नगद र…
  • १० बर्ष नपुग्दै भत्कियाे  सहिद क. हुमानन्द बन्जाडेकाे स्मृति प्रतिक्षालय 
  • देउखुरीमा पनि मसिनो हाईब्रिड धानको उत्पादन सुरु किसान परियोजना कृषकका…
  • पहिरोका कारण बुटवल तानसेन सडक खण्ड एक तर्फी खुल्ला