सिआइबीका एसपी भन्छन – पुडासैनि प्रकरणका मुद्दामा तीनजना प्रतिवादीहरुको दोष फरक,फरक

८ भाद्र २०७६, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
187 Shares


पत्रकार शालिकराम पुडासैनीको आत्महत्या प्रकरणको अनुसन्धानमा खटिएका प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरो (सिआइबी)का प्रहरी उपरीक्षक दीपक रेग्मीले कार्यक्रम प्रस्तोता रवि लामिछानेविरुद्ध आत्महत्या दुरुत्साहन गरिएका भिडियोबाहेकका प्रमाण पनि भेटिएको दावी गरेका छन् । आज चितवनमा पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा बोल्दै उनले त्यस्तो दावी गरेका हुन् । आफ्नो तर्फबाट अनुसन्धानको काम सम्पन्न गरी सरकारी वकिलको कार्यालयमा पठाइएको जानकारी उनले दिए । पत्रकार शालिकराम पुडासैनी मृत्यु प्रकरणमा पक्राउ परेका रवि लामिछाने, युवराज कँडेल र स्टाफ नर्स अस्मिता भनिने रुकु कार्कीमाथि प्रहरीले अनुसन्धान सकेर आज बिहान सरकारी वकिलको कार्यालयमा पेश गरेको हो ।

सिआइबीका एसपी रेग्मीले अनुसन्धानका क्रममा सो घटनामा आत्महत्या गर्न दुरुत्साहन गरिएको प्रमाणहरु भेटिएसँगै सोही अनुरुप प्रमाणहरु पेश गरिएको बताए । रेग्मीका अनुसार सरकारी वकिलको कार्यालय र अदालतले थप प्रमाणहरु माग गरेमा सोहीअनुसार कामलाई अघि बढाइने छ । अनुसन्धानका क्रममा भिडियो बाहेकका प्रमाणहरु जुटेका भए पनि सार्वजनिक गर्न भने नमिल्ने रेग्मीले बताए । एक सातादेखि आफूले निष्पक्षढङ्गबाट घटनाको अनुसन्धान गरेको बताउँदै प्रहरी उपरीक्षक रेग्मीले वाह्य प्रभाव आफूले थेग्नु नपरेको बताए । उनले भने, ‘भीडबाट न्याय खोज्ने परम्परालाई निरुत्साहित गरी न्यायालयबाट न्याय खोज्ने परम्परा थाल्नुपर्छ ।’ घटनालगत्तै प्रहरी प्रधान कार्यालयले आफूलाई अनुसन्धानका लागि खटाएको र सोहीअनुरुप आफ्नो काम सम्पन्न गरेको रेग्मीको भनाई छ । एसपी रेग्मीले यस मुद्दामा तीनजना प्रतिवादीहरुको दोष फरक÷फरक देखिएको बताए । प्रतिवादीहरुलाई दोषको विभाजन गर्ने काम भने अदालतको भएको उल्लेख गरे । सरकारी वकिल कार्यालयले आज जिल्ला अदालतमा मुद्धा दर्र्ताा गर्ने तयारी गरेको छ । सरकारी वकिलको कार्यालयमा बिहान १० बजे नै प्रहरीले प्रमाणसहितको फाइल र अभियुक्तहरुलाई पेश गरेको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया