आत्महत्या गरेको प्रमाणित भएपछि अदालतले गर्छ के ?

९ भाद्र २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
22 Shares


पत्रकार शालिकराम पुडासैनीको आत्महत्या दुरुत्साहनको अभियोगमा मुद्दामा जिल्ला अदालत चितवनमा थुनछेक बहस चलिरहेको छ।सरकारी वकिलको बहस सकिएपछि लामिछाने र कँडेलका तर्फबाट राजधानीबाट गएका कानुन व्यवसायीले बहस गर्दैछन् ।थुनछेकको बहस सकिएपछि उनीहरूलाई पुर्पक्षको लागि थुनामा राख्ने वा साधारण तारेखमा छाड्ने भन्ने आदेश हुने छ। तर, आजै अन्तिम निर्णय हुने सम्भावना भने न्युन छ । हत्या नभएर आत्महत्या भएको अदालतले स्विकारी सकेको बहस गरेका एकजना अधिवक्ता स्वागत नेपालले बताए । यस्तो अवस्थामा अब के सजाय दिने भन्ने कुरा अदालतले गर्ने छ ! आत्महत्या दुरुत्साहन मुद्दामा रवि लामिछानसहित युवराज कँडेल र अस्मिता कार्की विरुद्धको अभियोगपत्रमा प्रहरीले एकसय वटा दशी प्रमाण जुटाएको बताइएको छ ।

पुडासैनी प्रकरणमा अाजदेखि हत्या कि अात्महत्या भन्नेे प्रश्न अन्त्य भएकाे छ, अदालतले पनि अाैपचारिक रुपमा अात्महत्या नै…

Posted by स्वागत नेपाल on Monday, August 26, 2019

जसमा बासुप्रसाद पुडासैनीको जाहेरी दरखास्त पाना २ सहित घटनास्थल एवं लास जाँच मुचुल्कासहित अनुसन्धान अधिकारीहरुको आचारसंहिता, शालिकराम पुडासैनीको कल कल डिटेल तथा म्यासेज, शव परीक्षण प्रतिवेदनहरु र विभिन्न अनुसन्धानका प्रतिवेदनहरु रहेका छन् । त्यस्तै पक्राउ पुर्जी प्रतिवादीहरुको स्वास्थ्य परीक्षण प्रतिवेदन,प्रतिवादीहरुको नागरिकताको फोटोकपी,प्रहरी प्रधान कार्यालय कार्य एव् अपराध अनुसन्धान विभागको परीक्षण प्रतिवेदन, प्रहरी नायव उपरीक्षक दीपेन्द्र शाहकको प्रतिवेदन, साउन ३० गते पक्राउका लागि पठाएको पत्र, प्रहरी निरीक्षक दयाकृष्ण भट्टको प्रतिवेदन लगायत छन् । शालिकराम साउन २० गते चितवनको एक होटल मृत अवस्थामा फेला परेका थिए । – ईहुलाकी

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • चौधरी फाउण्डेशनद्वारा मन्त्री बराल मार्फत अस्पताललाई भेन्टिलेटर हस्तान्तरण
  • तरूण विभागद्वारा कालिन्चोकका बाढीपिडितलाई राहत हस्तान्तरण
  • शेयर बजारमा अनलाइन प्रयोगकर्ता ५७ हजार
  • प्रदेश ५ को सामाजिक विकास मन्त्रालयका कर्मचारीलाई कोरोना संक्रमण पुष्टि
  • पश्चिम नवलपरासीमा शनिबार देखी एक हप्ता सम्म निषेधाज्ञ
  • लिखु तामाकोशी गाउँपालिकाका अध्यक्ष खड्का पक्राउ
  • रुपन्देहीमा थप ११ जनामा कोरोना संक्रमण
  • सिन्धुपाल्चोक पहिरो : चारको शव भेटियो, ३४ बेपत्ता
  • लायन्स क्लब अफ बुटवल जितगढीद्वारा गुल्मीका पहिरो पीडितलाई सहयोग !
  • घ्याल सुम्दो सेवा संस्था अमेरिकाको बैठक सम्पन्न,महासचिवमा छोन्जोम लामासहितका पदाधिकारीहरु…