अन्तत : कृष्ण ओलीका दिन फेरिदै , हातखुट्टा राखेपछि आफै गर्न थाले काम

२३ भाद्र २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
69 Shares


मानवताको न कुनै जात हुन्छ, नत धर्म। मानवताको न कुनै राष्ट्रियता हुन्छ, नत सीमा रेखा नै। उपकारी मनहरूका लागि नत कोही आफ्नो हुन्छ, नत पराई। हरेक सीमा नाघेर, अनि, जात धर्म र राष्ट्रियताको पर्खालभन्दा माथि चढ्ने गुणीहरू विरलै भेटिन्छन्। डेड बर्ष अघि जेठ महिनामा कृष्णलाई ११ हजार भोल्टेज क्षमताको करेन्ट लाग्यो, जसका कारण उनले सधैँका लागि दुवै हात र एउटा खुट्टा गुमाउनु पर्‍यो। दाङ, तुलसीपुरस्थि विद्युत प्राविधिक पदमा कार्यरत कृष्णले विद्युत लाइन बिस्तार गर्ने क्रममा आफ्ना दुवै हात र खुट्टा गुमाएको कारुणिक कथा सुनेर सहयोगको देश विदेशबाट पनि सहयोग आएपछि उनि अहिले हातखुट्टा हालेका छन् ।

२०१९को जनवरी १ अघिप्राय आफ्नै गाउँघरमा बाहेक अरुले बिरलै चिन्ने नाम थियो कृष्ण ओली। इलेक्ट्रिक सब इन्जिनियर पढेका रुकुम सिम्लिका कृष्ण ओलीलाई २०७५ को जेठ २५ मा दाङमा क*रेन्ट लाग्यो। विद्युत प्राविधिक पढेका उनी दाङ्को तुल्सीपुरमा विद्युत विस्तारको काम गर्दै आएका थिए।विद्युत लाइन विस्तार गर्ने क्रममा उनलाई ११ हजार भोल्टेज क्षमताको क*रेन्ट ला*गेर कृष्णले सधैका लागि दुवै हात र एउटा खुट्टा गुमाउनु पर्याे । कृष्णको हात र खुट्टा जोड्नको लागि देश तथा विदेशमा रहेका नेपालीले सक्दो सहयोग गरेका छन् । त्यही साथ र सहयोगका कारण आज कृष्ण ओली हिड्न सक्ने भएका छन् ।

घरको आर्थिक अवस्था निकै कम्जोर रहेका कृष्णलाई देश तथा विदेशमा रहेका नेपालीले सक्दो सहयोग गरेका थिए ।नेपालमै खु*ट्टा राखेका कृष्ण आफ्नी श्रीमती रुपा मगर ओली सँग अहिले मुम्बईमा छन । र यहि अगस्त १४ गते कृष्णको जन्मदिन पारेर कृष्णको हात राखेका छन् । कृष्णले अहिले बायोमेट्रिक हात राखेर अभ्यास गरि रहेका छन ।कृष्णले कृ*तिम हातले पहिलो अक्षर रुपा लेखे ।कृष्णलाई कठिन परिस्थितिमा पनि बिचलित नभई रुपाले हरेक सुख दुखमा साथ दिए पछी रूपाका प्रशंसक पनि बढ्दो छन्।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • रुपन्देहीका कांग्रेस सांसदले मुख्यमन्त्रीलाई भने —‘बाबुरामको शव उठाउने वातावरण मिलाउनूस्’
  • बर्दघाट नगरपालिकाद्वारा वडा न १४ मा १ सय ४ घरपरिवारलाई…
  • छिमेकीले बाढें छिमेकीलाई राहत
  • मेयरले नै राहात कोषमा तवल जम्मा गरेपछि…….
  • उवासंघ नवलपरासीद्धारा सस्तो घुम्ती पसलबाट सेवा प्रदान
  • कोरोना संक्रमणबाट हामी नेपाली किन सुरक्षित छौं ? : डा.…
  • प्रधानमन्त्रीका आइटी विज्ञले अनलाईन नियन्त्रणमा लिएर समाचार हटाएको आरोप
  • सिमानाकामा अलपत्रको उद्धार गर– कांग्रेस रुपन्देही
  • कारोना अस्पताल मृत्यु प्रकरण:पिडित परिवारलाई क्षतिपुर्ति दिन तरुण दलको माग
  • मौरी किसानलाई सवारी पास उपलब्ध गराउन सर्लाहीकामौरी किसानले माग