चौराह हस्पिटलमा डेंगुको निःशुल्क परीक्षण शुरु

२४ भाद्र २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
292 Shares


बुटवल । बुटवल कालिकानगरको चौराह हस्पिटल प्रालिले डेंगुका विरामीहरुको निःशुल्क स्वास्थ्य परीक्षण गरिदिने भएको छ । सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तर्गत अस्पतालले बुधबारदेखि डेंगुको लक्षण देखिएका विरामीको स्वास्थ्य परीक्षण निःशुल्क गर्ने भएको हो । आर्थिक अभावमा डेंगु परीक्षण गराउन गरीब तथा विपन्न वर्गका विरामीहरु बन्चित हुन नपरोस् भनेर निशुल्क डेंगु परीक्षण कार्यक्रम ल्याइएको अस्पतालका अध्यक्ष सुदन ज्ञवालीले बताए ।

गरीब तथा विपन्न वर्गलाई लक्षित गरी ल्याइएको यो कार्यक्रममा डेंगु परीक्षणका लागि कुनै निवेदन र सिफारिस नचाहिने अध्यक्ष ज्ञवालीले स्पष्ट पारे । एक जनाको डेंगु परीक्षणका लागि इमर्जेन्सीको टिकट शुल्क तीन सय ५० रुपैयांसमेत गरी एक हजार ८ सय ५० रुपैयां निःशुल्क गरिएको ज्ञवालीले बताए । अस्पतालले एक हजार जनासम्मलाई निःशुल्क परीक्षण गर्ने गरी आवश्यक किट व्यवस्थापन र तयारी गरेको अस्पतालका प्रबन्ध निर्देशक बिरु भण्डारीले जानकारी दिए । हालसम्म अस्पतालमा ३ सय ४० जनाले ज्वरो परीक्षण गराएकामा ३४ जनामा डेंगु भेटिएको अस्पतालका डाक्टर विवेक मल्लले बताए ।२०६९ सालमा स्थापना भएको अस्पताल विगत ६ महिनादेखि नयां व्यवस्थापनमा सञ्चालन भइरहेको छ । अस्पताललाई अन्य सेवा सहित ट्रमा सेन्टरको रुपमा विकास गर्ने तयारी भइरहेको छ। पत्रकार सम्मेलनमा पक्लिहवा कृषि क्याम्पसका निर्देशक डा.कृष्ण काफ्ले र भेटेनरी एशोसिएसन प्रदेश ५ का अध्यक्ष डा. विरेन्द्र कुमार श्रेष्ठले डेंगु लगायतका संक्रमणजन्य रोगहरु नियन्त्रणका लागि भेटेनरी शिक्षण अस्पतालको सहयोगमा वान हेल्थ कन्सेप्ट अनुसार काम गर्न सकिने बताए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • प्रधानमन्त्रीलाई गगनको प्रश्न– आँखा नचिम्ल्याई प्रश्नको जवाफ दिने हिम्मत किन…
  • माथागढिमा कांग्रेसको अन्तर्कृया , ‘गाउँ जाउ गाउँमै रमाऔँ ,एक ब्यक्ती…
  • जुनियर युवा रेडक्रसको ४०औं राष्ट्रिय गोष्ठी सम्पन
  • कांग्रेसद्वारा फागुन १५ गते चितवन बन्द (बिज्ञप्ती)
  • नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य धनराज गुरुङ लाई जिपी कोइराला फाउन्डेसन…
  • विप्लवनिकट विद्यार्थी संगठनद्वारा फागुन १४ गते शैक्षिक हड्ताल
  • अब विवाह गरेकी छोरीलाई पनि अंशबापत जग्गाजमिन दिने
  • भुलेर पनि प्रयोग नगर्नुहोस् यस्तो सिन्दुर, ऋणमा डुब्नसक्छन पति
  • आँचल र उदिपले यसरी गरे इङ्गेजमेन्ट, के भन्छिन आँचल ?
  • देश आमा हुन्, कुर्लुम्म काटेर खान मिल्दैन