ट्रम्पले मोदीलाई ‘भारतका पिता’ भनेपछि भयो यस्तो …

८ आश्विन २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
35 Shares


काठमाडौं – अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई ‘फादर अफ इन्डिया’(भारतका पिता) भनेका छन् । तर, उनको यो अभिव्यक्ति सेलाउन नपाउँदै विरोधको सामना गर्नुपरेको छ । मंगलबार ट्रम्प र मोदीबीच भेटवार्ता भएको थियो। त्यसपछि भएको संयुक्त पत्रकार सम्मेलनमा ट्रम्पले मोदीको खुब तारिफ गरेका थिए । त्यही क्रममा उनले मोदीलाई ‘फादर अफ इन्डिया’ भनेका थिए । ट्रम्पको यो अभिव्यक्तिलाई भारतीय कांग्रेस नेताहरुले विरोध गरेका छन् । कर्नाटकका मन्त्री प्रियांक खडगेले ट्वीट गर्दै भनेका छन् ‘के अब भारतको राष्ट्रपिता को हुने भनेर कुनै अमेरिकीले तय गर्ने हो ?’

उनले लेखेका छन् ‘यि फासिवादीहरुले हाम्रा नागरिकलाई बौद्धिक रुपमा तर्क गरेर लुटिरहेका छन, सोसल मिडियाको प्रोपोगन्डासँग मिलेर उनीहरुले हाम्रा आउँदो पिंढीलाई भड्काइरहेका छन् ।’ बिजेपीका एक युवा सांसद तेजस्वी सूर्याले ले ट्वीट गरेका थिए जसमा उनले ट्रम्पको अभिव्यक्तिलाई निकै महत्वपूर्ण बताएका थिए । सोही ट्वीटमा प्रियांकले जवाफ फर्काएका हुन् । मोदीसँगको भेटवार्तापछि ट्रम्पले भनेका थिए ‘यदि मैले पहिलेको भारतलाई स्मरण गरें भने त्यहाँका मानिस एक आपसमा लडिरहेका हुन्थे तर, नरेन्द्र मोदीले सबैलाई एकतामा ल्याउने काम गरेका छन् । उनले सबैलाई पितासरह भएर एक बनाएका छन् । सायद उनी ‘फादर अफ इन्डिया’ हुन्। र, हामीले उनलाई ‘फादर अफ इन्डिया’ नै भन्नेछौं ।’

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • भीरकोट-डायालोशिस,गर्भवती, दुर्घटना आदिका लागि नगरपालिकाले नै दिन्छ यातायात सुविधा
  • क्ञ्चनका सहकारीहरुले कर्जामा चैत्र महिनाको कुनैपनि शुल्क नलिने
  • कञ्चनका सहकारीहरुद्वारा राहत कोषमा १ लाख ७० हजार रुपैया आर्थिक…
  • राजनैतिक दलहरुद्धारा लकडाउनको कडाइका साथ पालना गर्न ध्यानाकर्षण
  • देविस्थान युवा क्लबद्धारा धुर्कोट जैसिथोकका केहि विपन्न परिवारलाई मास्क वितरण
  • सिरहाको गाउँपालिकामा निजि जग्गामा सडक बनाउने विषयमा बिवाद
  • स्थानीय सरकारका ताजा बजेटहरू र तिनीहरुको हालको अवस्था
  • शिक्षामन्त्रीले दिए अष्ट्रेलियामा रहेका नेपाली विद्यार्थीको अवस्था बुझ्न निर्देशन
  • स्वस्तिक सहकारी द्धारा राहातकोषमा सहयोग
  • बालबालिकालाई मनोरोग लाग्नबाट कसरी बचाउने