विदेशमा सबैभन्दा धेरै कमाउने फिल्म बन्यो ‘भारत’

१२ आश्विन २०७६, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
32 Shares


काठमाडौँ –यस वर्षको इदमा प्रदर्शनमा आएको बलिउड सुपरस्टार सलमान खान र कटरीना कैफ स्टारर फिल्म ‘भारत’ कमाईको मामलामा सबैभन्दा अगाडि देखिएको छ । अली अब्बास जफर द्वारा निर्देशित यो फिल्मले भारतभन्दा बाहिरबाट १०।७१ मिलियन डलर अर्थात् ७५ करोड ९९ लाख कमाएको ‘टाइम्स अफ इन्डिया डट इन्डियाटाइम्स डट कम’ को रिपोर्टमा उल्लेख छ । फिल्ममा सलमानले जवान र अर्धबैशे पुरुषको भूमिका निभाएका थिए ।

‘भारत’ ले जब भारतमा सय करोडको व्यापार गर्‍यो तब फिल्म र व्यापार विशेषज्ञ तरण आदर्शले भनेका थिए, ‘यो सलमान खानका लागि एकपछि अर्को १४ सतक बनेको छ ।’ सलमानको अहिलेसम्मको करिअरमा १४ फिल्मले सय करोडको आँकडा पार गरेका छन् । ‘भारत’ पछि विदेशमा सर्वाधिक कमाउने फिल्मको सूचीमा जोया अख्तरको फिल्म ‘गली ब्वाई’ सामेल छ । विदेशमा फिल्मले ७२ करोड ७३ लाख कमाएको छ ।अभिनेता विक्की कौशलको जोश भारतभन्दा बाहिर पनि देख्न मिलेको छ । उनको फिल्म ‘उरी स् द सर्जिकल स्ट्राइक’ यो सूचीको तेस्रो नम्बरमा छ । फिल्मले देशभन्दा बाहिर ५२ करोड ९२ लाखभन्दा बढिको व्यापार गरेको इन्डियाटाइम्सको रिपोर्टमा उल्लेख छ । आश्चर्यजनक कुरा यो छ कि करण जोहरको फिल्म ‘कलंक’ यो लिस्टको चौथो नम्बरमा छ । फिल्मले ५० करोड ८७ लाख विदेशबाट कमाएको छ । यो फिल्म भारतमा फ्लप भएको थियो ।

पाचौं नम्बरमा विदेशबाट ५० करोड ३८ लाख कमाएर अक्षय कुमारको फिल्म ‘मिशन मंगल’ छ । यसपछि नाम आउँछ अभिनेता शाहिद कपूर स्टारर फिल्म ‘कबीर सिंह’ को, जसले विदेशमा ४९ करोड ३१ लाख छापेको छ । ४६ करोड ३३ लाख कमाउँदै सातौं नम्बरमा ‘टोटल धमाल’, ३६ करोड ८२ लाखसहित ‘सुपर ३०’ आठौं नम्बरमा, नवौं नम्बरमा ३३ करोड २ लाख कमाउँदै ‘बदला’ छ भने २४ करोड ८३ लाखको व्यापारसहित दशौं नम्बरमा ‘छिछोरे’ छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • बैंकका कर्मचारीलाई कोरोना लागे सम्पूर्ण खर्च बैंकले नै बेहोर्नुपर्ने
  • नविल बैंकको घररजग्गा कर्जा अफरः ७: ९ प्रतिशत ब्याजदरमै ऋण…
  • माछापुच्छ्रे बैंकले भित्र्यायो विइ च्याट वालेट
  • समपूर्ण युवा क्लबको प्रथम अधिबेशन सम्पन्न, डिम(अशोक) बहादुर पुनको संयोजकत्वमा…
  • सुरक्षालाई मध्यनजर गर्दै ज्यामिरेमा अस्थाई प्रहरी पोष्टको स्थापना
  • पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटकि एक युबतीमा कोरोना पुष्टि
  • सर्वसाधारणले अव आइपीओ न्यूनतम ५० कित्ता पाउने
  • रिलायन्स लाइफ इन्सुरेन्सको ६३ करोडको आइपीओ आउदै
  • ब्रोकरमा राखेको धरौटी रकममा अब लगानीकर्ताले ब्याज पाउने
  • कोरोना महामारी नियन्त्रणका लागि सबै एकजुट होऔंः मन्त्री बराल