बेलायतमा भएको संयुक्त सैन्य अभ्यासमा नेपालको उत्कृष्ट प्रदर्शन

२९ आश्विन २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
31 Shares


काठमाडौँ –३४ देश सहभागी संयुक्त सैन्य अभ्यास क्याब्रिन प्याट्रोल–२०१९ मा नेपाली सेनाले स्वर्ण पदक पाएको छ बेलायतमा भएको सो संयुक्त सैन्य अभ्यासमा नेपाली सेना उत्कृष्ट भएको हो । अभ्यासमा बेलायतको १ सय ६ सहित ३४ देशका १ सय ४० सैन्य टोली सहभागी भएका थिए । नेपालका तर्फबाट प्रमुख सेनानी अशिमदेव गुरुङको नेतृत्वमा विशेष फौज बाहिनी, श्रीपशुपतिप्रसाद गण र गौरीबक्स गुल्मका दश जना सेना सहभागी थिए । उनीहरु असोज ६ गते त्यसतर्फ प्रस्थान गरेका थिए ।

नेपाली सेनाका प्रवक्ता विज्ञानदेव पाण्डेले असोज २४ गतेबाट वेल्स ब्रेकनमा अभ्यास भएको जानकारी दिनुभयो । प्रवक्ता पाण्डेका अनुसार यो अभ्यासमा युद्धकालिन विशेष परिस्थितिको कल्पना गरेर शत्रुपक्षको गतिविधि समेत समेटिएको थियो । यस्ता विश्वस्तरीय सैन्य अभ्यासमा सहभागी हुने टोलीको शारीरिक सहिष्णुता र पेशागत दक्षताको मूल्यांकन गरिने सैनिक मूख्यालयले जनाएको छ ।कठिन भौगोलिक इलाकामा सञ्चालन हुने यस अभ्यासमा सहभागीले २ दिनभित्रमा हतियार तथा करिब ५० पौण्ड तौल बराबरको उपकरण एवं बन्दोबस्ती सामग्रीसहित लगभग ५० किलोमिटर दूरी पार गर्नुपर्ने प्रावधान रहन्छ । सेनाले यो अभ्यासमा सन् २०१४ बाट भाग लिँदै आएको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • साहित्यमा झरको सैद्धान्तिक अवधारणा
  • नेपालको विदेश नीति गम्भिर मोडमा, भारतीय मिडियाहरुको नेपालप्रति खेदजनक प्रस्तुती
  • ओली सरकारले फेरि बढायो इन्धनको मूल्य
  • सार्वजनिक सवारी नचलाउने यातायात व्यवसायी राष्ट्रिय महासंघको निर्णय
  • निजी विद्यालयलाई समेटेर राहत प्याकेज घोषणा गरियोस्
  • कोरोना प्रभावितलाई सहयोग गरी हरियाली बनाउने लक्ष्य सहित फलफूलका बिरुवा…
  • गिरिजा प्रसाद कोइराला फाउण्डेशनले संघ-सस्थाहरु मार्फत निशुल्क शुद्व दुध वितरण…
  • विश्वविद्यालयलाई पार्टीका कार्यकर्ता भर्ती केन्द्र नबनाउन माग गर्दै उपकुलपतिलाई नेविसंघको…
  • रामजी ज्ञवालीको निर्देशनमा छोटो चलचित्र ‘लक डाउन’ सार्वजनिक
  • नेकपा धुर्कोट बस्तुद्वारा शोक सभा