राष्ट्रकवि घिमिरेलाई शिला स्रष्टा सम्मान

७ कार्तिक २०७६, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
13 Shares

sf7df8f}F, & sflQs-/f;;_M dbg– lznf ;|i6f ;Ddfg /fi6«slj l3ld/]nfO{ dbg–lznf k|lti7fgåf/f laxLaf/ sf7df8f}Fdf cfof]lht sfo{qmddf /fi6«slj dfwjk|;fb l3ld/]nfO{ ? Ps nfv;lxt dbg–lznf ;|i6f ;Ddfg k|bfg ub}{ ;+:s[ltljb ;Todf]xg hf]zL . tl:a/Mk|bLk/fh jGt,/f;;

काठमाडौं-राष्ट्रकवि माधव घिमिरेलाई विसं २०७५ को मदन शिला स्रष्टा सम्मान अर्पण गरिएको छ । मदन शिला प्रतिष्ठानद्वारा स्थापित सो पुरस्कारको राशि रु एक लाख एक हजारसहित सम्मानपत्र रहेको छ ।यसैगरी प्रतिष्ठानले सोही वर्षको साहित्यिक पत्रकारिता पुरस्कार उन्ननय र दियालो साहित्यिक पत्रिकारलाई प्रदान गरियो । ती पुरस्कारको राशि रु ५० हजारसहित सम्मानपत्र रहेको छ । नेपाली साहित्यिक सम्मेलन दार्ज्लिङको मुखपत्रका रुपमा त्रैमासिकरुपमा दियालो प्रकाशन हुँदै आएको छ । यसका प्रधानसम्पादक नेपाली साहित्यिक सम्मेलन दार्ज्लिङका अध्यक्ष डा चन्द्रकुमार राई छन् ।यसैगरी उन्नयनका प्रधानसम्पादकमा अच्युतरमण अधिकारी छन् ।

कार्यक्रममा ती पत्रिकाका सम्पादक डा राई र अधिकारीले पुरस्कार तथा सम्मान ग्रहण गरेका थिए । सो अवसरमा राष्ट्रकवि घिमिरेले साहित्यकारलाई साहित्यका आँखीझ्यालबाट नियाल्न र राजनीतिक चस्माले नहेर्न आग्रह गरे ।उनले भने, “मैले जीवनमा जे कर्म गरेँ, अहिले मलाई समाजले त्यहीरुपमा पुरस्कृत गरिराखेको छ । कर्म गर्न छाड्न हुँदैन ।” राष्ट्रकवि घिमिरेले सरकारले आफू बिरामी पर्दा निःशुल्क उपचार गर्ने व्यवस्था मिलाइ दिएकोमा धन्यवाद दिए । शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीले ती व्यक्तित्वलाई पुरस्कार अर्पण गर्दै आफूले राष्ट्रकविबाट साहित्य रचना सिकेको स्मरण गरे ।नेपाली भाषा र संस्कृतिको क्षेत्रमा धेरै अन्वेषण बाँकी रहेको उनले बताए । प्रतिष्ठानका अध्यक्ष प्रा डा वासुदेव त्रिपाठीले राष्ट्रकवि घिमिरेलाई प्रतिष्ठानले पुरस्कृत गर्न पाएकोमा खुशी व्यक्त गरे । रासस

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया