महाधिवेशनको विकल्प महाधिवेशननै हो

१३ कार्तिक २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
27 Shares


निलकण्ठ रिजाल- यतिबेला कांग्रेस सत्ता राजनीतिू भन्दा पुर्णरुपमा बाहिर छ, फुर्सदमा पनि छ। संगठन निर्माण र सुदृढीकरणको लागी यो सुबर्ण मौका पनि हो। नेपाली कांग्रेसको १४ औं महाधिवेशन लगतै हामी संघियर प्रदेशर स्थानीय निर्वाचनहरुमा होमिनु पर्ने अवस्था छ। ती निर्वाचनहरुमा नेपाली कांग्रेसले एकीकृत कम्युनिस्ट पार्टीको दबदबा संग जुध्दै, अघिल्लो निर्वाचनमा आफ्नो गुमेको साखलाइ फिर्ता गर्दै मुलुकको सबभन्दा ठूलो पार्टीको रुपमा कांग्रेसलाई स्थापित गर्नुछ। त्यसको लागि संगठित र मजबुत कांग्रेसको आवस्यकता पर्दछ। मजबुत कांग्रेसका लागि यसका भातृ संस्थाहरु मजबुत हुनु पर्दछ। त्यसैले नेपाली कांग्रेसको १४औ महाधिवेशन आगाडिको समयलाई सदुपयोग गर्दै नेविसंघ, तरुण दल, महिला संघ, दलित संघ, किसान संघ लगायतका भातृ संस्थाहरुमा नयाँ र उर्जाशिल नेतृत्व स्थापित गर्न महाधिवेशन मार्फत नेतृत्व हस्तान्तरणू को प्रक्रियामा जानू पर्दछ। नेतृत्व हस्तान्तरणका लागि सबै भातृ संस्थाहरुको महाधिवेशनको विकल्प छैन।
महाधिवेशनको विकल्प महाधिवेशननै हो  , यसका लागि कांग्रेस नेतृत्वले  बेलैमा ध्यान पुर्याउने हो कि ?

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • क्ञ्चन गाउपालिकामा क्वारेन्टाइ हट्यो,संक्रमण रोकथाम गर्न सहयोग गर्ने सबैलाई गाउपालिका…
  • गणेशमान सिंहको स्मृतिमा नेबिसंघ द्वारा काठमाडौंमा दिप प्रज्वलन
  • सिरहाको लहानमा गणेश मान सिंहको स्मृति दिवस सम्पन्न
  • जनप्रतिनिधिद्वारा बाढी प्रभावित क्षेत्रको स्थलगत अनुगमन
  • नवलपरासीमा पनि मनाइयो राष्ट्रिय परिवार नियोजन दिवस
  • शैक्षिक क्षेत्र सुधारको माग गर्दै शिक्षामन्त्रीलाई संयुक्त विद्यार्थी संगठनको पत्र
  • (एमसिसी )  बुंँदा परिमार्जन गरेर भए पनि अनुमोदन हुन्छ :…
  • शुदोधन गाउँ पालिका २ बनगाइमा एक युवकको हत्या
  • तिलोत्तमामा विनाधितो सहुलियतपूर्ण कर्जा
  • रैना र हरभजन नखेल्दा चेन्‍नईले टिम कसरी मिलाउला ?