भारतीय सुरक्षाकर्मीको हस्तक्षेप: ‘गुगल म्याप’ देखाउँदै थर्काउँछन् भारतीय

२३ कार्तिक २०७६, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
71 Shares


काठमाडौं – इलामको सन्दकपुर गाउँपालिकास्थित आहालटारमा भारतीय सुरक्षाकर्मीको हस्तक्षेपले आवासगृह निर्माण रोकिएको महिनौं भयो।गुगल म्यापमा निर्माणधीन क्षेत्र भारततर्फ पर्ने भन्दै भारतीय सुरक्षाकर्मीले अवरोध गरेका कारण तीन करोड रुपैया“ लागतमा बन्न लागेको आवास गृहको काम लथालिंग छ।मोरङको सीमावर्ती क्षेत्रमा बर्से्नि भारतीय अतिक्रमण प्रयास हुन्छ।

केही महिनाअघि जहदा गाउँपालिका–१ कालामनिजरस्थित दसगजा मिचेर भारतीय पक्षले निर्माण गरेको सडक स्थानीयले विरोध गरेपछि दुवै देशका सीमा सुरक्षा अधिकारीको समन्वयमा समाधान गरिएको थियो।भारतले बारम्बार नेपाली भूभाग मिचेर सडक निर्माण गरेको विवाद मोरङ जिल्ला प्रशासनमा आइरहन्छ। मोरङका सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी अनुज भण्डारी सीमा क्षेत्रका विवादित विषय बर्से्नि मिलाउनुपरेको बताउँछन्। दसगजा क्षेत्रमा भारतीय नागरिकले घरसमेत बनाएर बसेका छन्। आजको अन्नपूर्ण पोस्टमा खवर छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया