‘पक्षपातपूर्ण पत्रपत्रिका वर्गीकरण अविलम्ब सच्याउनु पर्छ’ – पूर्व अध्यक्ष चापागाईं

२ मंसिर २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
45 Shares


बुटवल – नेपाल पत्रकार महासंघ रूपन्देहीका संस्थापक अध्यक्ष एवम् प्रेस चौतारी नेपालका पूर्व केन्द्रीय अध्यक्ष अधिवक्ता बालकृष्ण चापागाईंले प्रेस काउन्सिल नेपालले भर्खरै जारी गरेको पत्रपत्रिका वर्गीकरण नतिजा चरम पूर्वाग्रही, पक्षपातपूर्ण र सर्वसत्तावादको ज्यादतीको पराकाष्ठाको रूपमा देखा परेको एक विज्ञप्तिमार्फत् बताउनु भएको छ । उच्च स्तरीय मिडिया आयोगका सदस्य तथा रा.स.स.का पूर्व अध्यक्ष समेत रहनुभएका चापागाईंले यस प्रकारको विवेकहीन र पूर्वाग्रही निर्णय यसअघि कहिल्यै नभएको बताउँदै यो निर्णय कुन गलत तत्वको प्रभावमा गरियो ? यसमा आफू आश्चर्यचकित भएको बताउनु भएको छ । यस निर्णयमा चरम पूर्वाग्रह र राजनीतिक सर्वसत्तावादको निर्णायक भूमिका रहेको स्पष्ट भएको बताउँदै अविलम्ब यसलाई सच्याउन प्रेस काउन्सिल नेपाल–वितरण सम्प्रेषण समिति, सूचना तथा सञ्चार मन्त्रालय र दुई तिहाईको नेकपाको सरकारको गम्भीर ध्यानाकर्षण गराउन चाहन्छु भन्नुभएको छ ।

विज्ञप्तिमा उहाँले प्रेस काउन्सिल नेपाल, वितरण सम्प्रेषण समितिको सिफारिसअनुसार सञ्चार मन्त्रीद्वारा स्वीकृत गरी जारी गरिएको पत्रपत्रिका वर्गीकरण नतिजा हेर्दा सुनियो जित रूपमा सञ्चार मन्त्री गोकुल बास्कोटालाई विवादमा पार्न र उनी विवेकहीन र मिडियाका बारेमा कुनै पनि जानकारी राख्दैनन् भन्ने कुरा पुष्टि गर्न खोज्दै उनलाई बदनाम गरी सञ्चार मन्त्रीबाट सुनियोजित रूपमा हटाउन भूमिका खेलेको आभास आफूलाई भएको बताउनु भएको छ । विज्ञप्तिमा उहाँले छद्मभेसी, चाटुकार र सरकारलाई बदनाम गर्न चाहने कुतत्वबाट सतर्क रहँदै हालै जारी पत्रपत्रिकाको नयाँ वर्गीकरण नतिजा रद्द गरी यथार्थ मूल्याङ्कनका आधारमा पुनः वर्गीकरण सार्वजनिक गर्न हार्दिक अनुरोध गर्नुभएको छ । विज्ञप्तिको अन्त्यमा उहाँले यदि यसबारेमा सरकार गम्भीर भई यथार्थ मूल्याङ्कन नगरेमा नेकपाको सरकारलाई समेत गम्भीर असर पर्ने हुँदा अविलम्ब उक्त निर्णयलाई पुनर्विचार गरी सच्याउन अनुरोध गर्नुभएको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • गुठी विद्येयक छिट्टै अघि बढाउँछौं : मन्त्री अर्याल
  • हिसान जिल्ला स्तरीय वक्तृत्वकलाको उपाधी मणिमुकुन्दका सेजललाई
  • सहज परियोजना सल्लाहकार समितिको बैठक सम्पन्न
  • पशुपति क्षेत्रमा राख्न भारतबाट ल्याइएका मूर्ति मुलभट्टको निवासमा
  • यहुदीलाई ‘राष्ट्रियता’ को व्याख्या गर्ने कार्यकारी आदेशमा हस्ताक्षर गर्दै ट्रम्प
  • पूर्व अर्थमन्त्री डा. रामशरण महतको पुस्तक सार्वजनिक
  • यि दुई डिएसपीका कारण देशको अन्तर्राष्ट्रिय स्तरमा बेइज्जत
  • स्वर्ण विजेता खेलाडीलाई ९ लाख दिने घोषणा, गौरिकालाई ११ लाख
  • चिकित्सा शिक्षामा ६८ विद्यार्थी, ७५ प्रतिशत छात्रबृत्तिका लागि छनोट (नामावलीसहित)
  • कानुन व्यवसायी भन्छन : ‘विधिको शासन सरकारबाटै मिचियो ’