आज पनि नेप्से झिनो अंकले घट्यो

३ मंसिर २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौँ /धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि ओरालो लागेको छ । ओरालोको लय भने झिनो रहेको छ ।नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से १।१४ विन्दुले घटेर एक हजार १२९।९९ विन्दुमा कायम भएको छ । यस्तै सेन्सेटिभ परिसूचक भने ०।३१ विन्दुले बढेर २४८।९१ पुगेको छ ।नेप्से घटेसँगै कारोबार रकममा समेत सामान्य प्रभाव परेको छ । कूल १५३ कम्पनीको १० लाख १६ हजार ४० कित्ता शेयर रु २५ करोड ९३ लाख ३० हजार ५९५ मूल्यमा खरिद बिक्री भई शीर्ष स्थानमा रह्यो ।कारोबार भएका कूल १२ उपसमूहमध्ये आज छ उपसमूहको शेयर ओरालो लागेको छ भने छ उपसमूहको शेयर बढेको छ । बैंकिङ १।६२, जलविद्युत् १।६२, वित्त २।८९, निर्जीवन बीमा ३९।७१, लघुवित्त ०।८७ र जीवन बीमा २५।११ विन्दुले घटेको छ । यस्तै व्यापार २७।६४, होटल ४९।११, विकास बैंक २, उत्पादन ०।२८, अन्य १।६६ र सामूहिक लगानी कोष ०।०२ विन्दुले घटेका छन् ।

कारोबारका आधारमा आज एनएमबी बैंक शीर्ष स्थानमा रहेको छ । सो बैंकको रु तीन करोड २० लाख ४८ हजार ५२ मूल्य बराबरको शेयर कारोबार भई शीर्ष स्थानमा रह्यो ।यस्तै, एनएमी बैंक रु दुई करोड चार लाख ६५ हजार, नेपाल बैंक लिमिटेड रु एक करोड ८७ लाख ७२ हजार १८०, मुक्तिनाथ विकास बैंकको संस्थापक शेयर रु एक करोड ५६ लाख १५ हजार २३२, नबिल बैंक रु एक करोड ३६ लाख ८७ हजार ४३० र सोल्टी होटलको रु एक करोड ३० लाख ३१ हजार १२४ बराबरको शेयर कारोबार भई शीर्ष स्थानमा रहे ।आज सबैभन्दा बढी कमाउनेमा सोल्टी होटल छ । सो होटलका लगानीकर्ताले १० प्रतिशतले कमाउँदा घोडाघोडी लघुवित्त वित्तीय संस्था ९।८५, नेपाल हाइड्रो ९।३८, ङादी समूह ९।१८, युनिभर्सल पावर ५।७१, जोशी हाइड्रोपावर ५।५६ र जनउत्थान सामुदायिक लघुवित्त वित्तीय संस्थाका लगानीकर्ताले ५।२४ प्रतिशतले कमाए ।यस्तै सिन्धु विकास बैंक ७।९३, अरुण काबेली पावर ४।८, अरुण भ्याली हाइड्रोपावर ४।०८, आँखु खोला जलविद्युत् कम्पनी ३।५७ र कर्णाली डेभलपमेन्ट बैंकका शेयरधनीले २।९४ प्रतिशतले गुमाएका छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • अधिकारी दम्पित्तीको ब्यबसायीक रफ्तार : सु – सक्षम सप्लायर्सको शुभारम्भ
  • जनसम्पर्क समिति अमेरिकाको केन्द्रीय समितिमा मनोनयन ,दिवाकर वागचन्दको सभापतित्वमा न्यूयोर्क…
  • सिद्धार्थ राजमार्गको सिद्धबाबा नजिकै दुईजना सवार मोटरसाइकल खोलामा खस्यो
  • पाल्पामा मोटरसाइकल दुर्घटना, चालकको मृत्यु
  • पश्चिम नवलपरासीका बाढि डुवान क्षेत्रमा नेपाल र भारतका पदाधिकारी द्धारा…
  • कांग्रेसका नेता धितालको निधन तीनदिन सम्म रुपन्देहीमा पार्टिको झण्डा झुकाउने
  • विश्व हिन्दु परिषद नेपालद्वारा शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न
  • काँग्रेस सभापतिको उम्मेदवार बन्ने सुजाता कोइरालाद्वारा घोषणा
  • बाबुले गराइदिए छोराको चौरासी पूजा
  • भीरकोट जेसिजको सप्ताह ब्यापीकार्यक्रम भव्यताका साथ सम्पन्न