जनताका पिरमार्काप्रति सरकार पुरै उदासीन छ, उपनिर्वाचन कांग्रेसले जित्छः डा. महत

३ मंसिर २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
32 Shares


काठमाडौं –  प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसका सहमहामन्त्री डा. प्रकाशशरण महतले मंसिर १४ गते हुने उपनिर्वाचनले वर्तमान सरकारलाई सशक्त सन्देश दिने बताएका छन्।काठमाडौंमा मंगलबार आयोजित कार्यक्रममा उनले भने नेकपा सरकारको दुई वर्षबाट जनता आजित भएकाले उपनिर्वाचनमार्फत सन्देश दिने बताएका हुन्।‘यो दुई वर्षको अवधिमा सरकारलाई जनताले हेरेका छन्। सरकारमा बस्ने पार्टीका नेताहरुले जनतालाई जुन आश्वासन दिएका थिए, जुन सपना कम्युनिष्ट पार्टीका नेताहरुले बाँडेका थिए, ती कुनैपनि पूरा भएनन्। जनता अहिले निराश छन्,’ उनले भने।उनले मुलुकमा यतिवेला मुल्यवृद्धि संस्थागत भइरहेको बताए। कर बढिरहेको र आस्थाका आधारमा सेवासुविधामा भेदभाव भइरहेको पनि उनको टिप्पणी छ। उनले भने,

‘जनताका पिरमार्काप्रति सरकार पुरै उदासीन छ। राज्य संयन्त्र, संवैधानिक निकायलाई र पुलिस प्रशासनलाई सरकारले आफ्नो छायाँमा राख्ने कोशिश गरिरहेको छ।’डा. महतले निर्वाचन आचारसंहिता लागु भइसकेपछि पनि आफूअनुरुप काम गराउनका लागि सुरुवा बढुवादेखि ठूलो चलखेल भइरहेको बताए। ‘जुनसुकै मूल्यमा पनि चुनाव जित्नुपर्छ। सरकारले साम, दाम, दण्डभेद प्रयोग गर्ने मनशायमा छ,’उनले भने।तर, सरकार पक्षका उम्मेदवारलाई पराजित गर्नुपर्छ भन्ने जनभावना आफूहरुले पाएको उनको दाबी छ।उनले भने,‘यो उपनिर्वाचनको परिणाम हाम्रो पक्षमा आउँछ। वडा सदस्यदेखि केन्द्रिय निर्वाचन पोखरासम्म नेपाली कांग्रेसको पक्षमा ठूलो उत्साह र समर्थन छ। हामी सबै एकतावद्ध भएर लागेका छौं। तर, यो सरकार हुने हदसम्म धाँधली गरेर भएपनि आफ्नो पक्षमा परिणाम ल्याउने कोशिशमा छ,’ उनले भने।डा. महतले वर्तमान सरकार पुरै असफल भएको दाबी गरे।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • बुटवल बहुमुखि क्याम्पसको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम सुरु
  • गैडहवा गाउँपालिकाले अपाङगता पहिचान गरी दियो परिचय पत्र
  • गुठी विद्येयक छिट्टै अघि बढाउँछौं : मन्त्री अर्याल
  • हिसान जिल्ला स्तरीय वक्तृत्वकलाको उपाधी मणिमुकुन्दका सेजललाई
  • सहज परियोजना सल्लाहकार समितिको बैठक सम्पन्न
  • पशुपति क्षेत्रमा राख्न भारतबाट ल्याइएका मूर्ति मुलभट्टको निवासमा
  • यहुदीलाई ‘राष्ट्रियता’ को व्याख्या गर्ने कार्यकारी आदेशमा हस्ताक्षर गर्दै ट्रम्प
  • पूर्व अर्थमन्त्री डा. रामशरण महतको पुस्तक सार्वजनिक
  • यि दुई डिएसपीका कारण देशको अन्तर्राष्ट्रिय स्तरमा बेइज्जत
  • स्वर्ण विजेता खेलाडीलाई ९ लाख दिने घोषणा, गौरिकालाई ११ लाख