किन पटकपटक बझाङ केन्द्र बनाएर जान्छ भुकम्प ?

४ मंसिर २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं – हिजो बेलुका सुदुर पश्चिमको बझाङ्मा ५.७ रेक्टर भूकम्प गएको छ । भुकम्पको कारणले त्यहाँका बासिन्दाहरु त्रसित बनेका छन् । बझाङ् जिल्लाको खप्तड छान्ना गाउँपालिका–१ पौवागडीमा र खप्तड राष्ट्रिय निकुञ्जको सिमानामा केन्द्र बनाएर गए राती ७ बजेर १५ मिनेटमा ५.७ रेक्टर भूकम्प गएको थियो । भूकम्पबाट खप्तड छान्ना गाउँपालिका १ का अडेकुला बस्ने भेजराज जेशीको घर भतत्किएको छ । तर मानवीय क्षति भने भएको छैन । पशुचौपायालाई भने सामान्य चोटपटक लागेको प्रहरीले जानकारी दिएको छ ।

भूकम्प मापन केन्द्र सुर्खेतकीका कर्मचारी श्रद्धा ढकालले गोरखाको बारपाक लाई केन्द्र बिन्दु बनाएर गएको भुकम्प पछि गएका पराकम्पन भन्दा यो अलि फरक रहेको बताउनु भएको छ । बर्षको सुरुवातदेखि बझाङ जिल्लालाई केन्द्रबिन्दु बनाएर तीन पटक भूकम्पका गएको छ ।नेपाल मै भूकम्पको उच्च जोखिममा रहेको यस जिल्लामा गत बर्ष पनि पटक पटक गरी २७ पटक भूकम्पको केन्द्र बिन्दु बनाएको थियो । जेठ ३१ गते पनि ४ म्याग्निच्युडको भूकम्प गएको थियो । नेपालमा गएको यो भुकम्पले भारतको राजधानी लगायत नेपालसँग सीमा जोडिएका राज्यहरु हल्लाएको थियो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • प्रदेश २ मा कोरोनाको उपचार निःशुल्क
  • कैलालीमा तस्करको समूहद्वारा हत्या गरिएका प्रहरी जवानको सम्मानसहित अछाममा अन्त्येष्टि
  • एक दिने गहन अभिमुखीकरण कार्यक्रम बुद्धबार बर्दघाट १२ चौपत्तामा सम्पन्न,
  • तिलोत्तमा सहकारीको साधारण सभा सम्पन्न
  • पहिरोमा परेर ज्यान गुमाएकाको परिवारहरुलाई आठ लाख बढी सहयोग
  • कोरोनाको कहरमा पनि कञ्चन जेसिज सामाजिक सेवा र सम्मानमा निरन्तर
  • पहिलो चरणको मदाने सरसफाइ अभियान सकियो, ७ वटै वडामा गरियो…
  • बाल कलाकार जिया भुषाल अभिनित गायक गोपाल खनालको ‘चित्रेदाई’ सार्वजनिक
  • जन्मदिनको खर्च कटाएर बाबा गुमाएका बच्चाहरूलाई युवा नेता भण्डारीले प्रदान…
  • बलात्कारीलाई फासीको सजाय माग गर्दै सडकमा उत्रिए धुर्कोटका युवा