गुल्मीका अधिकांश ठाउँमा बाँदर आतंक , स्थानीय तह योजनाबिहिन

२३ मंसिर २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
24 Shares


मनोज कार्की  – गुल्मीका अधिकांश ठाउँमा कृषकहरूका लागि बाँदरले आतंक नै फैलाउने गरेको छ । खेतबारीमा लगाएको खेतीपाती नै नष्ट गरेर कृषकहरूलाई बाँदरले वाक्क पारेको छ । जिल्लाको मालिका गाउँपालिकाका विभिन्न स्थान , छत्रकोट गाउँपालिकाका विभिन्न स्थान लगायत जिल्ला भरका अधिकांश कृषकहरु बाँदरबाट पीडित बनेको स्थानीयहरुले गुनासो गर्दे आएका छन् । गुल्मी घमिरका राजु लम्सालका अनुसार बाँदरले कृषकको बर्षभरिको खेतीपाती एकैछिनमा नष्ट पारेको छ । दिनानुदिन बाँदर लखेट्ने कामले आफू वाक्क परेको उनी बताउँछन् । उनले स्थानीय तह योजनाबिहिन भएको आरोप लगाए । कृषकहरूको खेतीपाती बाँदरले नष्ट गर्दै आएको भएपनि यसको दिर्घकालिन उपाय गुल्मीका कुनै स्थानीय तहमा छैन ।

महिलाहरूका लागि त बाँदर शत्रु नै बनेको छ । महिला मात्रै बाँदर लखेट्न गए त बाँदर नभाग्ने घमिरका महिलाको गुनासो छ । जसबाट अधिकांश स्थानियलाई त्रसित नै बनेका छन् । जिल्ला कै छत्रकोट गाउँपालिका भालुपानीका  लक्ष्मण पन्त पनि बाँदर आतंकबाट पीडित नै बनेका छन् । करिब तीन सयको हुलमा आउने बाँदरले खेतबारीको अन्नपात सबै नष्ट गर्ने गरेको छ । कुनै हातहतियार बिना त बाँदर नजिक जान नसकिने पन्तको भनाइ छ । उनले स्थानीय तह यश बिषयमा योजना बिहिन तथा कुनै पहल नगर्नु दुखद बिषय भएको गुनासो समेत ब्यक्त गरे ।  जिल्लाका बिभिन्न ठाउँमा बाँदरले आतंक नै मच्चाएको छ । कृषकहरू पीडित बनेका छन् । तर यसमा स्थानीय तहको कुनै चाँसो तथा पहल भने अहिलेसम्म भएको छैन ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • बुटवलमा फागनु २१ देखि प्रथम प्रादेशिक घरेलु महोत्सव
  • मिडिया र मिडियाकर्मीमा रुपान्तरण जरुरी
  • कसरी आनन्दसँग यौन सम्पर्क गर्ने ?
  • प्रधानमन्त्रीलाई गगनको प्रश्न– आँखा नचिम्ल्याई प्रश्नको जवाफ दिने हिम्मत किन…
  • माथागढिमा कांग्रेसको अन्तर्कृया , ‘गाउँ जाउ गाउँमै रमाऔँ ,एक ब्यक्ती…
  • जुनियर युवा रेडक्रसको ४०औं राष्ट्रिय गोष्ठी सम्पन
  • कांग्रेसद्वारा फागुन १५ गते चितवन बन्द (बिज्ञप्ती)
  • नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य धनराज गुरुङ लाई जिपी कोइराला फाउन्डेसन…
  • विप्लवनिकट विद्यार्थी संगठनद्वारा फागुन १४ गते शैक्षिक हड्ताल
  • अब विवाह गरेकी छोरीलाई पनि अंशबापत जग्गाजमिन दिने