अपाङ्गता भएका व्यत्तिलाई व्यवसाय संचालनका लागि सहयोग

२५ मंसिर २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
55 Shares


इमरान खान – स्ट्रोम फाउन्डेसनको सहयोगमा किर्डाक नेपालले ४ जना किशोरी १ जना किशोर गरी ५ जना अपांगता लाई विभिन्न व्यवसाय संचालनका लागि प्रति व्यत्ति ५० हजारका का दरले ५ जनालाई २ लाख ५० हजार रकमको चेक हस्तान्तरण गरीएको छ । “समानताकोे पुस्ता , बलत्कार विरूद्दको ऐक्यवद्धता“ भन्ने मुल नाराका साथ आज लैङ्गकि हिंसा विरद्ध अन्तरक्रिया तथा समिक्षा कार्यक्रममा ५ जना अपाङ्गता भएका किशोरकिशोरीहरुलाई चेक वितरण कार्यक्रम बुद्धभुमि नगरपालिका स्थित भृकुटी मा वि बुड्ढीमा सम्पन्न भएको छ । १६ दिने लैङ्गिक हिंसाको आज अन्तीम दिन अन्तराष्ट्रिय मानव अधिकार दिवसमा मानव भए पछि मानवको जस्तो व्यवहार गर्नु मानव भएर बाच्न पाउने अधिकारको प्रत्याभूत गराउन अपाङ्गता भएका व्यत्तिहरुलाई सुखी र खुशी जीवनयापनका लागि घर परिवार समुदाय तथा स्थानिय सरकारको पनि दायित्व भित्र रहेको कुरा बताउदै उत्त रकम आयाआर्जनका लागि सहयोग गरिएको हुनाले आयाआर्जन संचालन गरियोस र यसको

नियमित अनुगमन तथा स्थानिय सरकारलाई पनि सहयोगका लागि ध्यानाकर्षण होस किर्डाक नेपालका सामुदायिक विकास सहजकर्ता अमर वि क ले बताउनु भएको छ । कार्यक्रमको समापन गर्दै बुद्धभूमी नगरपालिकाकी उपप्रमुख मीरा थारु ले स्थानिय सरकारले गर्नु पर्ने काम तथा जिम्मेवारी किर्डाक नेपालले गरेको सहयोगको उच्च मूल्याङ्कन गर्दै आउदा दिनहरुमा नगरपालिकाले पनि अपाङ्गता सम्बन्धि कार्यक्रम ल्याउने तथा आयाआर्जनका लागि भएको सहयोग रकमले आयाआर्जन संचालन गरी उनीहरुलाई सम्मानजनक जीवनयापनमा सहयोग गर्न आग्रह गर्नुभएको छ  विभिन्न ठाउँमा संवाद केन्द्र संचालन गरेर छरपष्ट अवस्थामा रहेका किशोरकिशोरीहरुलाई सशत्तिकरण संगै अपाङ्गता भएका , बालवालिका,महिला,लगाएतका पछाडि परेका र पारिएका समुदायमा काम गरेको किर्डाक नेपालले आज छोरीको किराना पसलका लागि गरेको सहयोग रकम ग्रहण गर्दै आगामी दिनमा व्यवसायलाई अगाडी लैजाने सुलोचना थारुको बुवा श्री निवास थारुले बताए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया