ज्वालामुखी सक्रिय हुँदा बेपत्ताको खोजीमा अवरोध

२५ मंसिर २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
14 Shares


एजेन्सी  – न्युजिल्याण्डको ह्वाइट आइल्याण्ड ज्वालामुखीमा निरन्तर सक्रिय रहेको छ । भूगर्भिक गतिविधि सक्रिय हुँदा बेपत्ताहरुको खोजी कार्यमा असर गरेको छ ।बेपत्ता रहेको ८ जनाको खोजीमा संलग्नहरु आफ्नो कार्य रोक्न बाध्य भएका छन् ज्वालामुखीजन्य गतिविधि सक्रिय रहेका कारण ।न्युजिल्याण्डमा ज्वालामुखी बिस्फोट हुँदा ज्यान गुमाउनेको संख्या पाँच पुगेको छ । अरु ८ जना हराइरहेका छन् ।न्युजिल्याण्डको ह्वाइट आइल्याण्डमा रहेको ज्वालामुखी सोमबार बिस्फोट भएको हो ।

बिस्फोटको केही अघि पर्यटकहरु सो क्षेत्रमा गएका थिए । ज्यान गुमाउनेहरु सो क्षेत्रको भ्रमणमा गएका पर्यटक हुन् ।३४ जनाको सो क्षेत्रबाट सकुशल उद्धार गरिएको छ । २५ जना अहिले पनि अस्पतालमा छन्, उनीहरुको उपचार जारी रहेको जनाइएको छ । बेपत्ता रहेका ८ जनालाई जीवितै उद्धार गर्न सक्ने सम्भावना सकिएको अधिकारीले बताएका छन् ।व्हाकारी समेत भनिने ह्वाइट आइल्याण्ड नर्थ आइल्याण्डको तटीय क्षेत्रमा पर्छ । यो न्युजिल्याण्डको सक्रिय ज्वालामुखी मध्ये एक हो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • १५ हजार दर्शक क्षमताको अन्तर्राष्ट्रिय रंगशाला निर्माण हुँदै गुल्मीमा
  • अग्रज पत्रकार सेनानी गुप्ता रहेनन्
  • यि उपायले सजिलै भाग्छन् साङ्ला
  • लमहीमा डायलाईसिस सेन्टर शुभारम्भ गर्ने तयारी
  • युवा नेतृत्व विकास कार्यक्रममा छनोट भएकी छिन् नेविसंघ नेता बराल
  • मुसिकोट नगरपालिकालाई देशकै नमुना नगरपालिकाको रुपमा विकास गर्नुपर्छ :अध्यक्ष तिमिल्सिना
  • पत्रकार के.सी.ले दिए मुसिकोटका विद्यार्थीलाई स्वीटर
  • रामनगर एकेडेमीले मनायो १३औ बार्षिक उत्सव एवं अभिभावक दिवस
  • अक्षर एकेडेमीले मनायो अभिभावक दिवस
  • अक्सफोर्डद्वारा पुरस्कार वितरण तथा साँस्कृतिक कार्यक्रम सम्पन्न