१२ नबज्ने घडी

२९ मंसिर २०७६, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
26 Shares


एजेन्सी /स्विट्जरल्यान्डको सोलोर्थन सहरमा रहेका घडीमा कहिल्यै १२ बज्दैन। ती घडीमा ११ सम्म मात्र अंक छन्। १२ नम्बर भने गायब छ। यहाँ अरू पनि घडी छन् जसमा १२ बज्दैन। यो सहरका मानिसलाई ११ नम्बरसँग धेरै माया छ। यहाँ भएका धेरै चिजको डिजाइन ११ जस्तै छ।यो सहरमा चर्चको संख्या पनि ११ नै छ। त्योबाहेक यहाँ रहेको संग्रहालय, टावरको डिजाइनमा पनि ११ नम्बर देखिन्छ। यहाँको चर्च पनि ११ वर्षमै बनेर सकिएको थियो। उक्त चर्चमा तीन पंक्ति भर्‍याङ छन्। प्रत्येक पंक्तिमा एघार÷एघार वटा सिँढी छन्।

यहाँका मानिसले एघारौं जन्मदिन विशेष रूपले मनाउँछन्। यो अवसरमा दिइने उपहार पनि ११ नम्बरसँग जोडिएको हुन्छ। यसको पछाडि एक पुरानो मान्यता छ। कुनै समय सोलोर्थनका मानिस धेरै मेहनती थिए। तर, उनीहरूको जीवनमा खुसी थिएन। केही समयपछि यहाँको पहाडबाट अलौकिक प्राणी ९एल्फ० आउन लागे र उनीहरू आउनाले यहाँका मानिसको जीवनमा खुसी आयो।जर्मन भाषामा एल्फको अर्थ ११ हुन्छ। एल्फको बारेमा जर्मनीको पौराणिक कथामा पढ्न सकिन्छ। उक्त कथाका अनुसार एल्फसँग अद्भुत शक्ति छ। त्यसैले सोलोर्थनका मानिसले एल्फलाई ११ नम्बरसँग जोडिदिए। त्यही समयबाट यहाँका मानिसको ११ नम्बरसँग माया छ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • क्ञ्चन गाउपालिकामा क्वारेन्टाइ हट्यो,संक्रमण रोकथाम गर्न सहयोग गर्ने सबैलाई गाउपालिका…
  • गणेशमान सिंहको स्मृतिमा नेबिसंघ द्वारा काठमाडौंमा दिप प्रज्वलन
  • सिरहाको लहानमा गणेश मान सिंहको स्मृति दिवस सम्पन्न
  • जनप्रतिनिधिद्वारा बाढी प्रभावित क्षेत्रको स्थलगत अनुगमन
  • नवलपरासीमा पनि मनाइयो राष्ट्रिय परिवार नियोजन दिवस
  • शैक्षिक क्षेत्र सुधारको माग गर्दै शिक्षामन्त्रीलाई संयुक्त विद्यार्थी संगठनको पत्र
  • (एमसिसी )  बुंँदा परिमार्जन गरेर भए पनि अनुमोदन हुन्छ :…
  • शुदोधन गाउँ पालिका २ बनगाइमा एक युवकको हत्या
  • तिलोत्तमामा विनाधितो सहुलियतपूर्ण कर्जा
  • रैना र हरभजन नखेल्दा चेन्‍नईले टिम कसरी मिलाउला ?