रुद्राक्ष्र बाट के फाईदा हुने भएर मानिसहरु महँगो मुल्यमा किन्छन ?

प्रकाशित मिति:

विश्वमा किन रुद्राक्ष् यति धेरै महँगो मुल्यमा बिक्रि हुनुछ  नेपालमा त झन् यसको कालो बजारी नै चल्न थालेको छ  वास्तवमा रुद्राक्ष् बाट के  पौराणिक मान्यता अनुसार रुद्राक्ष भगवान शिवको तेस्रो नेत्र द्वारा उत्पादित भएको हो यसले हामीलाई हाम्रो समस्या संग लड्न क्षमता प्रदान गर्दछ भनिन्छ रुद्राक्ष जति सानो हुन्छ त्यो त्यतिनै प्रभावशाली हुन्छ  सफलता, धन सम्पति, मान समानान प्राप्त गर्न रुद्राक्षले सहयोग गर्ने धेरैको विस्वास रहदै आएको छ, तर मान्छेहरु बेग्ला वेग्लै आवस्यकताको लागि बेग्ला बेग्लै रुद्राक्षको धारण गर्दछन मान्छे हरुको यो विस्वास छ कि कुनै पनि रुद्राक्ष शुभ साइट हेरेर मात्र लगाउनु पर्छ जुन रुद्राक्षलाइ मन्त्र द्वारा जपिन्छ त्यसलाई गलामा लगाउनु हुदैन भन्ने गरिन्छ  भनाइ अनुसार रुद्राक्षलाइ सहि श्रद्धापुर्वक धारणा गर्दा आफुले सोचेको पुग्ने विभिन्न कस्ट र समस्या बाट बच्न सकिने र मनोकामना पुर्ने हुने विस्वासले यसको प्रयोग गरेको पाइन्छ  कति मुखे रुद्राक्षले कस्तो फाइदा हुने रहेछ आउनुहोस एक पटक पढेर जानौं  – एकमुखी रुद्राक्ष –  एकमुखी रुद्राक्षलाइ शिवको प्रतिक मानिन्छ  जस जसलाई महलक्ष्मीको कृपा, सबै प्रकारको शुख शान्ति चाहिन्छ त्यस्ता व्यक्तिले एकमुखी रुद्राक्ष धारणा गर्नु आवस्यक छ

त्यसैपनि एकमुखी रुद्राक्ष सजिलै पाइदैन यदि तपाई संग छ भने यो मन्त्र ऊँ ह्रीं नमस्।। द्वारा जप गरेर धारण गर्नु होला ।दुइमुखी रुद्राक्ष –  दुइमुखी रुद्राक्षलाइ देवदेवेश्वर को प्रतिक मानिन्छ, सबैकिसिमको मनोकामन पूर्तिको लागि यसलाई धारण गर्ने गरिन्छ यसलाई धारण गर्दा यो मंत्र ऊँ नमस्द्वारा जपेर धारण गर्नु होला तपाईको हर प्रकारको मनोकामना पुरा हुन्छ तिनमुखी रुद्राक्ष –  शिवपुरण अनुसार तिनमुखे रुद्राक्षले धेरै कठिन तप्यासा गरेको भन्दापनि धेरै फल दिने पताएको छजस जसलाई विद्या प्राप्तिको आशा छ त्यस्ता व्यक्तिले तीनमुखी रुद्राक्षलाइ यो मंत्र  ऊँ क्लीं नमस्द्वारा जपेर धारणा गर्दा आफुले सोचे जस्तै लाभ पाइन्छ चारमुखी रुद्राक्ष –  चारमुखी रुद्राक्षलाइ ब्रह्माको रुपमा मानिन्छ यस्तो रुद्राक्ष राख्ने व्य्कतिलाई धर्म कर्म गरे बराबरको पुन्य हुने भएकाले यसको यसलाई धारण गर्नु भन्दा पहिले यो मंत्र ऊँ ह्रीं नमस्द्वारा जपेर धारण गर्दा पुजा पाठ गरे बराबरको पुन्य हुन्छ पाँचमुखी रुद्राक्ष –  जस जसलाई सबै किसमका समस्या वाट मुक्ति चाहिन्छ त्यस्ता व्य्कतिले पाँचमुखी रुद्राक्ष धारण गर्न सक्नु हुन्छ  यस रुद्राक्षलाइ धारण गर्दा यो मन्त्र ऊँ ह्रीं नमस्द्वारा जपेर धारण गर्दा धेरै प्रभावकारी हुन्छ

छमुखी रुद्रक्ष –  यो रुद्राक्षलाई भगवान कार्तिकेयको रुप भनेर मानिन्छ  कार्तिकेय भगवान शिव भगवानका शुपुत्र हुनुहुन्छ  जुन व्यक्तिले यो रुद्राक्षलाइ दाहिने हातमा धारण गर्छ त्यस्ता व्य्कतिलाई ब्रहमहत्या जस्तो पापबाट मुक्ति मिल्छ  यो रुद्राक्ष धारण गर्दा यो ऊँ ह्रीं हुं नमस् मंत्र द्वारा जपेर धारण गर्न सकिन्छ सातमुखी रुद्राक्ष –  जो व्यक्ति गरिवी बाट मुक्ति चाहान्छ त्यस्ता व्य्कतिले सातमुखी रुद्राक्ष धारण गर्नु पर्दछ  यो रुद्राक्ष धारण गर्नाले गरिव ब्यक्ति धनवान बन्न सक्छ  यो रुद्राक्षलाइ धारण गर्दा मंत्र है  ऊँ हुं नमस्। द्वारा जपेर धारण गर्नु होला आठमुखी रुद्राक्ष –  शिवपुरण अनुसार अष्टमुखी रुद्राक्ष भैरव महाराजको रुपमा मानिन्छ  जुन व्यक्तिले यो रुद्राक्षको धारण गर्छन त्यस्ता व्यक्ति अकाल मृत्युबाट बच्दछन्  यो रुद्राक्ष धारण गर्ने व्यक्तिहरु पूर्ण आयु जिउने गर्दछन  यो मंत्र है  ऊँ हुं नमस्। जपेर धारण गर्दा धेरै प्राभावकरी हुन्छ नौमुखी रुद्राक्ष –  यो रुद्राक्ष महाशक्ति नौ रुपको प्रतिक मानिन्छ  जुन व्यक्ति नौमुखी रुद्रक्ष धारण गर्दछन त्यस्ता व्यक्तिले हर प्रकारका सुविधा प्राप्त गर्दछन  यस्ता व्य्कतिलाई सामाजिक मान सम्मान प्राप्त हुनुका साथै धेरै प्रत्यक ठाउँमा विजय हुने गर्दछन  यो रुद्राक्षलाइ धारण गर्नु भन्दा पहिले यो मंत्र ऊँ ह्रीं हुं नमस्द्वारा जपेर धारण गर्दा अत्यन्तै प्रभावकरी हुन्छ