कहिले भेटाउला नेकपाले नयाँ सभामुख ?

११ पुष २०७६, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
15 Shares


काठमाडौं – नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीलाई नयाँ सभामुखको उम्मेदवार टुंगो लगाउन सकस भएको छ। आज शुक्रबारका लागि प्रतिनिधिसभाको बैठक बोलाइए पनि नेकपाले सभामुखको उम्मेदवार टुंगो लगाउन सकेको छैन। सभामुख बन्नुपर्ने अडान उपसभामुख शिवमाया तुम्बाहाम्फेले राख्नुभएको छ। तर, प्रधानमन्त्री एवं नेकपाका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली संसदीय दलका उपनेता सुभाषचन्द्र नेम्वाङलाई बनाउनुपर्ने पक्षमा रहनुभएको छ भने अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ अग्नि सापकोटालाई सभामुख बनाउनुपर्ने अडानमा रहनुभएको छ।

निर्णय गर्ने ठाउँमा रहनुभएका अध्यक्षद्वयले नै आ–आफ्नो अडान राखेपछि सभामुख चयनमा सहमति जुट्न सकेको छैन। प्रतिनिधिसभाको बैठक शुरू हुनुअगावै तुम्बाहाम्फेले राजीनामा दिने भनिए पनि नेकपाले निर्णय नगर्दा उपसभामुख नेकपाको निर्णयको प्रतिपक्षमा रहेको बताइएको छ। पार्टीले सभामुख बनाउने निर्णय नगर्दासम्म उपसभामुखबाट राजीनामा नगर्ने अडानमा तुम्बाहाम्फे रहेको स्रोतले बतायो। तत्कालीन सभामुख कृष्णबहादुर महरालाई बलात्कार प्रयासको आरोप लागेपछि असोज १४ गतेयता सभामुख पद रिक्त छ।

सभामुख पद नेकपा आफैंले राख्न चाहेपछि उपसभामुख तुम्बाहाम्फेलाई राजीनामा गराउने तयारी गरेको छ। सभामुख र उपसभामुख फरक–फरक दलको हुनुपर्ने प्रावधान रहेको छ। नेकपा संसदीय दलका उपनेता नेम्वाङले सभामुख चयनबारे अध्यक्षद्वयले निर्णय गर्ने बताउनुभयो। ‘बिहीबार अध्यक्षद्वयको बीचमा छलफल गर्ने कुरा थियो, चितवनबाट आउन ढिला भएको कारण कुराकानी हुन सकेन’ –उहाँले नेपाल समाचारपत्रसँग भन्नुभयो।

उहाँका अनुसार शुक्रबार बैठक बसेर सभामुख चयनको बारेमा निर्णय हुन्छ। तपाई पनि सभामुख भन्ने चर्चा छ नि भन्ने जिज्ञासामा उहाँले भन्नुभयो– ‘मैले पनि चर्चा सुनेको हुँ, कसलाई सभामुख बनाउने भन्ने विषय पार्टीले निर्णय गर्छ।’ उपसभामुख तुम्वाहाम्फेले राजीनामा गरेपछि जेष्ठ सदस्यले संसद् बैठकको अध्यक्षता गरेर निर्वाचन प्रक्रिया शुरु गर्ने तयारी दल र संसद् सचिवालयबीच छलफल भइसकेको छ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • लकडाउन प्रभावित परिवारलाई राहत वितरण गर्दै अभियानता चौधरी
  • नेपाल शिक्षक संघद्धारा गलकोट नगरपालिकाको राहत कोषमा दश हजारको चेक…
  • दशगजामा सडक निर्माण कार्य अबिलम्ब रोक्न भारतलाई चेतावनी
  • समाजवादी र राजपाले दर्ता गराए संविधान संशोधन प्रस्ताव
  • माछा मार्ने कारवाहिमा
  • पश्चिम नवलपरासीको सरावलमा १ जनामा कोरोना संक्रमित, जिल्लामा संक्रमित ६…
  • प्रेस काउन्सिल नेपालद्वारा गरिएको मिडियाको विश्वसनीयतासम्बन्धी सर्भेक्षण प्रतिवेदन हस्तान्तरण
  • कोरोना अपडेट : रुपन्देही, पाल्पा, गुल्मी र नवलपरासीमा पनि थपिए
  • आज एकै दिन २२६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि
  • कोरोना संक्रमण वढ्दै जादा पनी भारतमा लकडाउन खोल्न सुरु