कालिका मानवज्ञान बिद्यालयमा सेनेटरी प्याड वितरण मेशिन जडान

२० पुष २०७६, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


सबलपोस्ट / बुटवल –  प्रदेश ५ मा नै उत्कृष्ट सामुदायिक विधालय रहि आएको कालिका मानवज्ञान विधालय कालिकानगरमा विधालयका छात्रा तथा शिक्षीकालाई लक्षित गर्दै महिनावारीको समयमा प्रयोग गरिने सेनेटरी प्याड उपलव्ध गराउने (भेन्डीङ्ग)मेशिन जडान गरिएको छ । किशोरी शिक्षाकालागि किशोरी मैत्री विधालयको लक्ष्य अनुरुप सो मेशिन जडान गरिएको विधालयका प्राध्यानध्यापक धनश्याम पाठक ले जानकारी दिनुभयो । किशोरी विधार्थी रजस्वला (महिनावारीे) बेलामाआवश्यकहुने सेनेटरी प्याड विधालय परिसरमा रहेको सेनेटरी प्याड भेन्डीङ्ग मेशिनबाट विना हिचकिचाहट विधार्थी स्वयम्ले सिक्काको प्रयोग गरि निकाल्न र प्रयोग गर्न सक्ने हुदाँमहिनावारीको समयमा छात्राको विधालय अनुपस्थिती हुने समस्या हट्ने सहायक प्रधानाध्यापक दिनेश थापाले बताउनु भयो ।

नेपाल सरकारले आ.व २०७६÷७७को बजेट बक्तव्य बाट देशभरका सामुदायिक विधालयमा सेनेटरी प्याड निशुल्क वितरण गर्ने कार्यक्रम लिएकोमा यस किसिमको मेशिनले वितरण प्रणालीमा सहजता तथा मितव्ययिता साथै विधार्थीहरु प्रविधी मैत्रीहुने उक्त मेशिन सप्लार्यस पिनाकल एण्ड कम्पनी प्रा.लि कालिकानगरका संचालक ज्ञानेन्द्र गिरीले जानकारी दिनु भयो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • विद्यार्थीलाई दुई वर्षभन्दा बढी भिसा नदिने कानून ल्याउँदै अमेरिका
  • आज शनिबारको राशिफल
  • थाकस र थापस द्वारा श्रद्धान्जली कार्यक्रम सम्पन्न
  • सरकारले बलत्कारी बचाएको ने.वि.संघको दाबी
  • बिपत ब्यवस्थापन समितिको समुहले पहिरो क्षेत्रको स्थलगत अनुगमन तत्काल उद्धारमा…
  • नेपाली कांग्रेस वडा समितिद्धारा सम्मान
  • स्थानीय भन्छन् सुमित जस्तै ईन्चार्जको लहानमा खाचो छ
  • रुपन्देहीका शिब राज बेल्बासेको संयोजकत्वमा साझा युवा संगठन प्रदेश नम्बर…
  • प्रधानमन्त्रीका निजी चिकित्सक शाहलाई कोरोना संक्रमण
  • पहिरोबाट विस्थापित ३ परिवारलाई गुल्मी चारपाला रुपन्देही सम्पर्क समाजको सहयोग