सहिदको माग गर्दै सिरहामा नेपाल कुशवाहा बिद्यार्थीद्वारा श्रद्धाञ्जली अर्पण

२८ पुष २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
151 Shares


महेश सिंह / सिरहा – अबैध उत्खन्न विरुद्धको अभियन्ता दिलिप भनिने ओम प्रकाश महतोको हत्यामा संलग्न दोषीलाई कडा कारवाहीको माग गर्दै सिरहाको लहानमा नेपाल कुशवाहा विद्यार्थी कल्याण समाज आज सिरहाको लहानमा भबिय रूपमा श्रद्धाञ्जली अर्पण गरेका छन् । नेपाल कुशवाहा विद्यार्थीका जिल्ला अध्यक्ष मुकेश कुमार महतोको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा जिल्ला भरिका अधिकान्स कलेज र स्कुलहरुको कुशवाहा विद्यार्थीहरुको कार्यक्रममा सहभागिता रहेको आयोजकले बताए । प्रदर्शन गरिएको छ । विद्यार्थीहरुले श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दै पर्यावरण सहिद घोषणाको माग गरेका छन् । तृतक लाई सहिद घोषणा न भए नेपाल कुशवाहा समाज र नेपाल कुशवाहा विद्यार्थी कल्याण समाज देश ब्यापी रूपमा आन्दोलन गर्ने विद्यार्थी उपाध्यक्ष महेश कुमार महतो ले बताए । कार्यक्रममा हजारौं विद्यार्थीहरुको सहभागिता रहेको थियो ।शुक्रवार टिपरले किचेर हत्या गरिएका २४ बर्षिय दिलिपको हत्यामा संलग्न दोषीलाई कडा भन्दा कडा कारवाहीको माग गर्दै आईतवार याली निकालेर प्रदर्शन गरिएको थिए ।

सिरहा , सप्तरी , धनुषा , मोहोतरी लगायत जिल्लाहरुमा पर्दर्शन गरेका थिए । सोमबार लहानबाट निकालिएको रयाली नगर परिक्रमा गरेका थिए। यालीमा सहभागीहरुले हत्यारालाई फासी दे, दिलिपलाई पर्यावरणीय शहिद घोषण गर, दिलिपलाई न्याय दे, अवैध उत्खनन् बन्द गर लगायतका प्लेकार्डसहित नारा लगाएका थिए ।रयालीमा सहभागीहरु नगर परिक्रमा गर्दै लहानको सहिद चौकमा पुगेर कोणसभामा परिण भएका थिए । निकालिएको यालीमा स्थानिय युवा, विद्यार्थी, नागरिक समाजल गायतको उल्लेख्य सहभागिता रहेको थियो ।शुक्रवार धनुषाको मिथिला नगरपालिका–५ श्रीपुरस्थित घरनजिकै रहेको औरही खोलामा अवैध उत्खनन् रोक्न गएको समयमा टिपरले किचेर दिलिपको हत्या गरेको प्रत्येक्ष दर्शीले बताए । दिलिप हत्याको आरोपमा चारजनालाई धनुषा प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । पक्राउ परेका विपिन कुमार महतो, मुनिन्द्र महतो, जितेन्द्र कुमार महतो र रोशन कुमार यादवलाई आरोपितको रुपमा शनिबार बेलुका धनुषा प्रहरीले पत्रकार सम्मेलन सार्वजनिक गरेका छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • गाउँपालिका अध्यक्षलाई प्रदेशिको चिट्ठी – ‘डरले मरिने भए म मरेका…
  • भक्तपुरमा सुत्केरीमा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि
  • पडसरी गा बि स पुर्ब उपाध्यक्ष केसिको निधन प्रती सभापति…
  • श्रद्धेय पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवाज्यु लाई खुल्ला पत्र ।
  • खाद्य पदार्थमा स्वच्छताः हामी सबैको प्रतिवद्धता
  • नेपालमा कोरोनाको संक्रमणबाट थप दुई जनाको मृत्यु
  • पश्चिम नवलपरासीमा कोरोना संक्रमितको संख्यामा बृद्धि
  • विदेशमा रहेका घर फर्किन चाहने सवै नेपालीलाई स्वदेश फिर्ता ल्याउन…
  • देशभरका मालपोत कार्यालय आइतबारदेखि खुल्ने
  • सरकारले जनताको दु : ख नदेखेको कांग्रेस नेता मिनेन्द्र रिजालको…