खानुहोस् सखरखण्ड, यस्ता छन् फाइदा

२९ पुष २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
72 Shares


काठमाडौं – नेपाली समाजमा माघेसङ्क्रान्तिको दिन सखरखण्ड खाने चलन छ । माघेसङ्क्रान्तिकै दिनमात्र नभई अन्य दिनमा सखरखण्ड खानु फाइदाजनक मानिन्छ । सखरखण्ड स्वादको लागि मात्र नभई स्वास्थ्यको लागी पनि फाइदाजनक छ । यसको सेबनले हाम्रो स्वास्थ्यलाई धेरै फाइदा गर्छ ।आलु जस्तो लामो लामो हुने सखरखण्डमा भिटामिन ए ,सि , क्यालोरी , प्रोटिन ,फाइबर ,मिनिरल्स र एन्टीअक्सिडेट प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ । जाडो मौसममा पाइने सखरखण्ड खानाले हाम्रो शरिर न्यानो हुन्छ । सखरखण्डले मधुमेह र रक्तचाप नियन्त्रण गर्न सहयोग गर्छ ।

यसमा भिटामिन ए पनि पाइने हुनाले यसको सेबनले आँखा तेजिलो बनाउछ । सखरखण्डको सेबनले मिर्गौंलालाई स्वस्थ राख्न सहयोग गर्छ । यसमा एन्टीअक्साइडेट तत्व पाइने हुनाले क्यान्सरको खतरा कम गर्छ । यसले शरिरमा कोलेस्ट्रोल कम गर्न सहयोग गर्छ । सखरखण्डमा भिटामिन डी पाइने हुनाले यसको सेबनले हाड, दाँत, नशा, छालालाई स्वस्थ राख्न सहयोग गर्छ । यसले छालामा चाउरीपन आउन नदिई छालामा चमक पनि ल्याउछ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • ॐ बार अनुसार कुन बार कुन भगवानको पुजा-आजा गर्ने ?…
  • ओली–मोदीले भिडियोमार्फत् एकीकृत जाँचचौकी उद्‌घाटन गर्दै
  • आफ्नो जिन्दगीको मालिक आफैँ हुनुपर्छ : कार्ल मार्क्स
  • नेपालगञ्ज नगरपालिकाको पाैरख : शौचालय भित्र गुञ्जिन्छन गीत
  • बग्दादस्थित अमेरिकी दूतावास रहेको ग्रीन जोन क्षेत्रमा तीन रकेट प्रहार
  • राष्ट्रियसभा चुनावः मौन अवधि शुरु, के के गर्न पाइँदैन?
  • ‘बाणगंगा नगरलाई पर्यटकीय केन्द्र बनाउने प्रमुख तगत माघी पर्वमा छ’…
  • विहान यी ५ चिज देख्नुभयो भने हुनेछ तपाईंको दिन नै…
  • यी अंगमा कोठी छन् भने जति कमाए पनि टिक्दैन पैसा
  • नियमित रुपमा यी ७ धार्मिक काम गर्दा हुन्छ लाभ