१२ वर्ष अगाडि हराएका सन्तोषलाई अभिभावकको जिम्मा लगाइयो

७ माघ २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


पुनहरि बेल्बासे/भैरहवा – १२ वर्ष अगाडि भारतमा हराएका एक व्यक्तिलाई आज अभिभावकको जिम्मा लगाइएको छ । बाँके जिल्लाको राप्ती सोनारी गाउँपालिका वडा नम्बर ४ का अमरबहादुर सुनार र लक्ष्मीदेवी सुनारको कोखबाट १९ वर्ष अगाडि जेठो पुत्रका रुपमा जन्मिएका छोरा सन्तोष सुनारलाई मानव कल्याण मित्र मञ्चका अध्यक्ष दुर्गाप्रसाद अर्यालको नेतृत्वका खटिएको उद्धार कर्ताले आज परिवारको जिम्मा लगाएको हो । सन्तोष ७ वर्षको हुँदा २०६४ सालमा रोजगारीको सिलसिलामा भारतको लुदियाना जाने क्रममा रेलमा छुटेका बालक १२ वर्ष पछि आमाबुबा सँग मिलन हुन पुगेको छ ।

रुपौडिया नाकाबाट रेल चढेर गएका उनीहरु लखनउ पुगेर रेल चेन्ज भयो । छोरालाई रेलमा चढाए तर श्रीमति रेलमा चढाउन भनी तल झरेका अमरबहादुर नचढ्दै रेल चलेर अलपत्र परेको र छोरा रेल सँग गएको बुबा अमरबहादुर सुनार बताउँछन् । हिन्दि भाषा नजानेकोले कसै सँग पनि छोरा हराएको भन्ने कुरा भारतीय नागरिक सँग राख्न सकिएन, पछि आफन्तहरुलाई छोरा हराएको कुरा सुनायौँ तर छोरा फेला पार्न सकिएन ब बुवा अमर बताउँछने । छोरा कतै भेटिन्छ कि भन्ने आसले श्रीमान् श्रीमती भारतको लुदियानामै बसेर रोजगारी गर्नुका साथै छोरो खोज्ने गरेको आमा लक्ष्मीदेवी सुनार बताउँछिन् ।

२०७५ साउन ४ गते आमाबुबाको नाम, आन्तको नाम बताउन नसक्ने ४ बालकलाई मानव कल्याण मित्र मञ्च तिलोत्तमा, भारतमा रहेको प्रवासी नेपाली मित्र मञ्चको सहयोगमा उत्तर प्रदेश राज्य देवरिया संरक्षण गृहबाट उद्धार गरि रुपन्देहीको तिलोत्तमामा रहेको मानव कल्याण मित्र मञ्चमा ल्याइ राखिएको र अन्य ३ जना यस अघि नै परिवारको जिम्मा लगाएको र आज सन्तोषलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालय रुपन्देही, जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुपन्देहीको सहयोगमा परिवारको जिम्मा लगाइएको अध्यक्ष दुर्गाप्रसाद अर्यालले बताए ।

फोटोः सन्तोष, बुबा र आमा

 

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • आँखा रोगबाट ग्रसित ११ वर्षिय सदाय परिवारका नेहा लाई आर्थिक…
  • कपिलवस्तुमा बिद्युत प्राधिकरणको जिप खोलाले बगायो १ को मृत्यु २…
  • ३५ केजी चरेस सहित २ महिला पक्राउ ।
  • नेपाली कांग्रेसद्धारा वडा कार्यालयमा ज्ञापन पत्र प्रतिपक्षीदललाई बेवास्ता गरेको कांग्रेसको…
  • स्वास्थ्य कार्यक्रमको वार्षिक समीक्षा सम्पन्न
  • वडा विभाजनको माग गर्दै वडाबासीले हस्ताक्षर बुझाए
  • मुखिया परिवारको सारथि बन्यो : घरघरमा हामी अभियान, नगद र…
  • १० बर्ष नपुग्दै भत्कियाे  सहिद क. हुमानन्द बन्जाडेकाे स्मृति प्रतिक्षालय 
  • देउखुरीमा पनि मसिनो हाईब्रिड धानको उत्पादन सुरु किसान परियोजना कृषकका…
  • पहिरोका कारण बुटवल तानसेन सडक खण्ड एक तर्फी खुल्ला