शुध्द्धोधनलाई शैक्षिक हवका रुपमा विकास गर्ने प्रदेश सांसद चौधरी को भनाई 

७ माघ २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया

फोटो फिचरः दोस्रो शुध्द्धोधन शैक्षिक महोत्सव एवं राष्ट्रपति कप छनौट २०७६ को उद्घाटन समारोहमा प्रमुख अतिथि प्रदेश नं.५ का प्रदेश सभा सदस्य तुल्सी प्रसाद चौधरी लगायत अन्य अतिथिहरुः फोटो रीमा बि.सी.

रीमा बि.सी/.रुपन्देही-  शिक्षा क्षेत्रमा सिकाई र बुझाइको एक रुपताका लागि शैक्षिक महोत्सवको महत्वपूर्ण भूमिका रहने प्रदेश नं. ५ का प्रदेश सभा सदस्य तुल्सी प्रसाद चौधरीले बताउनुभएको छ ।
शुध्द्धोधन गाउँपालिकाले मंगलबार फर्साटिकर माविको प्रङ्गणमा आयोजना गरेको दोस्रो शुध्द्धोधन शैक्षिक महोत्सव एवं राष्ट्रपति कप छनौट २०७६ लाई सम्बोधन गर्दे यस्तो कुरा बताउनुभएको हो ।
प्रदेशसभाका सदस्य चौधरीले शिक्षामा सिकाई र बुझाईलाई एक रुपता दिनका लागि अभिभावक,शिक्षक र विद्यार्थीहरुलाई एकै ठाउँमा उभ्याएर एक आपसको सम्बन्धलाई नजिक बनाउने र शिक्षाप्रतिको बुझाइलाई साझा बनाउनर विद्यार्थीहरुभित्र भएका अन्तरनिहित क्षमतालाई प्रस्फुटन गर्नका लागि यस्ता महोत्वले सहयोग पुग्ने बताउनुभयो । उहाँले शुध्द्धोधन गाउँपालिकालाई शैक्षिक हवका रुपमा विकास गर्नका लागि आफुले सक्दो सहयोग गर्ने भन्दै यस्ता कार्यक्रमले सामुदायिक विद्यालयमा अध्ययन गर्ने विद्यार्थीहरुको अतिरिक्त क्रियाकलापको अवस्थाको मापन समेत गर्ने बताउनुभयो । चौधरीले विद्यार्थीहरुलाई कसरी अतिरिक्त क्रियाकलापमा अब्बल बनाउन सकिन्छ भन्ने विषयमा पनि प्रदेश सरकारको तर्फबाट यस्ता अभियान संचालनका लागि पहल गर्ने बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा शुध्द्धोधन गाउँपालिकाका अध्यक्ष किशुनचन्द चौधरीले शुध्द्धोधन गाउँपालिकालाई शैक्षिक हवको रुपमा विकास गर्नका लागि गाउँपालिकाले यस्ता कार्यक्रमको आयोजना गरेको बताउनुभयो । अध्यक्ष चौधरीले जबसम्म शिक्षामा परिवर्तन हुदैन तबसम्म आर्थिक समृद्धि हुन नसक्ने भएकोले गाउँपालिकाको पहिलो प्राथमिकता शिक्षामा सुधार गरी समृद्ध नेपाल र सुखी जनता भन्ने नारालाई सार्थक बनाउने बताउनुभयो ।कार्यक्रममा शुध्द्धोधन गाउँपालिका ४ का अध्यक्ष तथा शैक्षिक महोत्सव कार्यक्रमका संयोजक राजेन्द्र कंडेलले गुणस्तरीय शिक्षा प्रदान गर्न र शुध्द्धोधन गाउँपालिकालाई एउटा नमूना शैक्षिक हवको रुपमा विकास गर्नका लागि यो महोत्सवले सहयोग पुग्ने बताउनुभयो । शिक्षा क्षेत्रमा सुधार नगरिकन समृद्ध नेपाल नबन्ने भएकोले शिक्षालाई गरिखाने र व्यवहारिक हुने खालको शिक्षामा जोड दिनुपर्ने बताउनुभयो । उहाँले शुध्द्धोधन गाउँपालिकालाई नेपालकै नमूना शैक्षिक हवका रुपमा विकास गर्नका लागि आफुहरु सक्रिय भएर लागेको बताउनुभयो ।

शैक्षिक महोत्सवमा १८ वटा सामुदायिक विद्यालय र १० ओटा संस्थागत विद्यालयहरुको उपस्थिती रहेको थियो। तीन दिनसम्म चल्नेछ शैक्षिक महोत्सवमा छात्र,छात्रा भलिवल, ब्याडन्टिन, छात्र फुडसल, प्रावि,निमावि,मावि एक मिटर दौड हिट राउण्ड लगायतका खेलहरु हुने बताइएको छ ।त्यसै गरी मंगलबार १५ सय मिटर दौड प्रतियोगितामा गुरौलियामा मावि शुध्द्धोधन ६ प्रथम, फर्साटिर सिद्धार्थ इङ्गलिस बोडिङ्ग द्धितीय र तिलोत्तमा अंग्रेजी मावि फर्साटिकरले तृतिय स्थान हासिल गरेका थिए । दौडमागाउँपालिकाका १६ वटा विद्यालयहरुले सहभागिता जनाएका थिए ।कार्यक्रममा शुध्द्धोधन गाउँपालिका २ का अध्यक्ष विष्णु प्रसाद बस्याल, प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत आनन्दपाणी मरासिनी, शिक्षा शाखा अधिकृत चन्द्रकान्त शर्मा लगायतले शैक्षिक महोत्सवले विद्यालय,शिक्षक,अभिभावक र विद्यार्थीहरु वीचको सम्बन्धलाई बलियो बनाउने र शिक्षाप्रतिको बुझाईमा एक रुपता हुने बताउनुभएको थियो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया