प्रतिष्ठित ग्रामी अवार्ड विजेता मिशेल ओबामा

१३ माघ २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


एजेन्सी – अमेरिकी पूर्व प्रथम महिला मिशेल ओबामाको पहिचानमा नयाँ परिचय थपिएको छ, उनी प्रतिष्ठित ग्रामी अवार्ड विजेता बनेकी छन् ।मेरिकाको लस एन्जलसमा नेपाली समय अनुसार सोमबार बिहान भएको ६२ औँ ग्रामी अवार्डमा मिशेल ओबामाले अडियो बुक विधामा ग्रामी अवार्ड जितेकी हुन् ।अमेरिकी संगीतमा वर्षभरि भएका उत्कृष्ट सिर्जनाहरुलाई सम्मानित गर्ने ग्रामी अवार्डमा अमेरिकाका पूर्व राष्ट्रपति बाराक ओबामा पत्नी मिशेलले बेस्ट स्पोकन वर्ड एल्बम  पोइट्री, अडियो बुक एण्ड स्टोरी टेलिङ्ग  विधामा अवार्ड जितेकी हुन् ।मिशेल ओबामाको अटोबायोग्राफी ‘बिकमिङ्ग’ सन् २०१८ मा सार्वजनिक भएको थियो ।

त्यसपछि सो पुस्तकको अडियो संस्करण सार्वजनिक भएको हो । सोही अडियो संस्करणका लागि मिशेलले ग्रामी अवार्ड जितेकी हुन् ।सन् २०१८ मा मिशेलको पुस्तक बेस्ट–सेलिङ्ग हार्डकभर बुक बनेको थियो । सार्वजनिक भएको पहिलो दिनमै अमेरिकामा मात्रै २० लाख भन्दा बढी प्रति बिक्री भएको थियो । यस्तै क्यानडामा पहलिो दिनमै सात लाख २५ हजार प्रति बिक्री भएको थियो ।ग्रामी अवार्ड जित्ने मिशेल पहिलो अमेरिकी पूर्व प्रथम महिला भने होइनन् । हिलारी क्लिन्टनले सन् १९९७ मा ‘इट टेक्स अ भिलेज’ का लागि ग्रामी जितेकी थिइन् ।मिशेल पति अर्थात अमेरिकाका पूर्व राष्ट्रपति बाराक ओबामाले पनि दुई पटक ग्रामी अवार्ड जितेका छन् । उनले सन् २००६ मा ‘ड्रिम्स फ्रम माई फादर’ तथा सन् २००८ मा ‘द अडासिटी अफ होप’ पुस्तकको अडियो संस्करणका लागि बाराक ओबामाले ग्रामी अवार्ड जितेका थिए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • पहिरोबाट विस्थापित ३ परिवारलाई गुल्मी चारपाला रुपन्देही सम्पर्क समाजको सहयोग
  • उपभोक्ता हित संरक्षण समिती नेपालको सिद्धार्थनगर भैरहवा शाखा गठन
  • रोटरीद्वारा इन्ट्रयाक्टरहरुलाई जीवन उपयोगी सीप विकास कार्यशाला
  • शनिवार नेपालमा थपिए १ हजार २०७ जना कोरोना संक्रमित, कुल…
  • कालीगण्डकी स्याङ्जाका युवा व्यावसायिक कृषिमा अभ्यस्त
  • बाघको आक्रमणबाट एक जनाको मृत्यु
  • कंगोमा नेपाली सैनिकमाथि अधिकृतको कुटपिट
  • घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयकोे टोलीद्वारा उद्योग संघमा आव उद्योगहरु…
  • बाढी पहीरोवाट भएको क्षती वारे कांग्रेस नेताहरु द्धारा निरीक्षण ।
  • बलिउडमा हंगामा : दीपिकाले स्विकारिन् ड्रग्स च्याटको कुरा