सिरहाको कर्जन्हामा पासवान जातिको प्रदेश स्तरीय भेला सम्पन्न

२६ माघ २०७६, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


महेश सिंह / सिरहा  –  सिरहाको कर्जन्हामा पासवान जातिको प्रदेश स्तरीय भेला सम्पन्न भएको छ । संगठित होउ , शिक्षित बनु , संघर्ष गरौं , मुलनाराका साथ सिरहाको कर्जन्हामा नगरपालीका स्तरीय पासवान समाजको माईनजनी संस्था गठन तथा संचालन छलफल सभा शनिबार सम्पन्न भएको छ् । रामबलि पासवानको अध्यक्षता तथा नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी का प्रदेश न । २ क, सह  इन्चार्ज तथा निबर्तमान भुमि सुधार र उद्योग मन्त्री महेन्द्र पासवानको प्रमुख आतिथ्यमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । छलफलमा बोलदै प्रमुख अतिथि महेन्द्र पासवानले भने राजनीतिक रूपमा अहिलेको संविधानले भभासिक , समाजिक रूपमा अधिकार दिन सकेको छैन । ब्राह्मण बादले दलित , जनजाति मात्रहोइन क्षेत्रीहरु समेत पीडित भएको पासवानले बताए । बिशिस्ट अतिथि कर्जन्हा नगरपालिकाका प्रमुख गगा पासवानले पासवान समुदायको माईनजनले पासवान समुदाय भित्र दहेज मुक्त बिवाह , बालबिवाह मुक्त गर्ने निर्णय गर्नु पर्छ । कुनै पनि राजनीति दल , सभा दलितको उपस्थिति बिना सम्पन्न नहुने बताउदै नगर प्रमुख पासवानले दलितहरु एकजुट भए भए दलित नेतृत्वलाई सहयोग गर्न आग्रह गरेका थिए । दलित भित्र पासवान समुदायले नेतृत्वदाई भुमिका निर्वाह गरेकै कारण गैर दलितहरुले पासवानलाई किनारा लगाउन खोजेको बक्ताहरुले बताएका थिए ।

प्रदेश न। २ का इन्सेक संयोजक राजु पासवानले मनत्बय राख्दै भने आफ्नो जातिको उत्थानको लागी पासवान समुदायलाई एक जुट भएर संगठित हुन जरुरी छ् । अहिलेको परिपेक्षमा पासवान समुदायमा राजनीतिमा पहुँच भए पनि शिक्षामा पछाडी रहेकोले शिक्षामा विशेष जोड दिन इन्सेक संयोजक पासवानले जिकिर गर्नु भयो । प्रदेश न। २ को आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्रालयमा कार्यरत अधिकृत सुनिल कुमार पासवानले भने शिक्षाको क्षेत्रमा आफुले दलित मात्र होईन । आथिक अबस्था कमजोर भएका बिद्यार्थीको लागि प्रदेश १ का मोर्ङग देखी प्रदेश २ का पर्सा सम्मका बिद्यार्थीलाई सहयोग गर्ने बाचा समेत गरेका थिए । कार्यक्रममा प्रदेश न। का सप्तरी देखी पर्सा सम्मका पासवान समुदायका वरिष्ठ पत्रकार भोला पासवान नेपाल पोस्ट दैनिक अन्लाईन पत्रीकाका प्रधान समपादक महेश सिंह , इजोर दैनिक पत्रीकाका सम्पादक धर्मेन्द्र कुमार पासवान राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपालका केन्द्रिय सचीव राजा राम पासवान , सब(इन्जिनियर गोबिन्द पासवान नेकपाका युवा नेता मनोज कुमार पासमान , जनमत पार्टीका विद्यार्थी नेता राम अधिन पासवान , राम अधार पासवान , शिक्षक अरुण पासवान लगायतको नेता र पत्रकार हरुको उपस्थिति रहेको आयोजकले जानकारी दिनु भयो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • जुम्लाको तिला गाउंपालीका मा आगलागीबाट २५ घर जलेर नष्ट
  • कक्षा १२ को परिक्षाफल आउन अझ केही दिन लाग्ने
  • सुरु भयो कोरोना खोप अभियान
  • बुवाको स्मृतिमा शक्ति गौचनले तेस्रोपटक क्रिकेट प्रतियोगिता गराउँदै
  • कोरोना विरुद्धको खोप ‘कोभिसिल्ड’ बुधबार बिहान १० बजेदेखी लुम्बिनी प्रदेशका…
  • विघटन भएको प्रतिनिधिसभा पुनस्र्थापनाको कुनै संभावना छैन : अर्थमन्त्रि पौडेल
  • अदालतको काम संविधानको रक्षा गर्ने तथा व्यवस्थापिकालाई ठिक स्थानमा राख्ने…
  • पुर्वाग्रहबीना सदस्यता सिफारिस गर्न प्रेस युनियन रुपन्देहीद्धारा महासंघको ध्यानाकर्षण
  • रुपन्देहीको सियारी गाउँपालिकामा खरका छाना विस्थापित गरिने
  • धुर्कोट प्रमानन्द भण्डारी बहुमुखी क्याम्पसको १२ औँ बार्षिकोत्सव सम्पन्न