मलाई चिन्ता छ मेरो देशको, अनि मेरो देशको सडकको

१ फाल्गुन २०७६, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
194 Shares


बबिता थापा – आज २१औ शताब्दीमा पनि मेरो देशको सडकको स्थिति नाजुक छ। यसरी दिनप्रतिदिन बढ्दै गएको सडक दुर्घटनाले म मात्र नभई आम नेपालीमा चिन्ता अनि डर फैलिएको छ ।आखिर कहिले सम्म हुन्छ त सरकार दुर्घटना ?

के नेपाल सरकारले बाटो निर्माणको लागि ढिलासुस्ती गरेकै हो त??दिनहुँ दुर्घटना बढ्दा पनि किन मौन छ सरकार??प्राकृतिक नियमबाट दुर्घटना हुनु स्वाभाविक थियो तर साघुरो बाटो फराकिलो नबनाउनु हजुरको दोष हो कि सडक निर्माण बन्दै गर्दा बिचमै ठप्प भईदिन्छ आखिर किन?सडकका लागि छुट्टयाइएको काम सडकमै सिमित नभएर पो हो कि?आखिर किन हजारौ युवाको ज्यान सडक दुर्घटनाले हुँदा पनि सडक भएन त?

सडक दुर्घटनाबाट आफू बचौ र अरूलाई बचाउ भन्ने अभियानताको साथ सडक मा भएको जेब्राक्रसबाट बाटो काटिरहदा पनि दुर्घटना नभएको होइन जब जेब्राक्रस आउँछ तब निश्चित ठाउँमा यातायात तिव्र गतिलाई कम गरि पैदल यात्रुलाई ढुक्क साथ बाटो क्रस गर्न दिनु र मात्र चलाउन के बेठीक हो ला र?

यातायात नभई नहुने र हुँदापनि ज्यानको खतरा भोग्नुपर्ने आँखिर किन? के हामीले सडक नियमको पालनालाई मनैदेखि लागु गर्न सकिदैन?

हामी मानवले नै यो दुर्घटना रोक्न सक्छौ यातायातको गति कम गर्ने ओभरट्याक हटाउने यातायात चलाउँदा यससम्बन्धी नियम पालना गरे कसैको पनि अकालमा जादैनथ्यो प्राकृतिक नियमबाट भएको भयावह दुर्घटना हटाउन क्षतिग्रस्त ठाउँमा छेकवार लगाई ट्रयागिङ गर्ने निश्चित ठाउँमा पैदल यात्रुलाई नियम अनुसार बाटो क्रसिङ गर्ने तालिम सिकाउने विभिन्न सडकमा सडक नाटक मात्र नभई आउने पुस्तालाई पनि सिकाई यससम्बन्धी नियम लागू गरि दुर्घटना न्यूनीकरण रोक्न सकिन्छ । यससम्बन्धी ध्यान सरकारले कहिले पुर्याउने?

 

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • रोट्र्याक्ट क्लब अफ लुम्बिनी स्टार्सद्वारा खाद्य सामाग्री प्रदान
  • उपकुलपतिको नियुक्त नहुदाँ पोखरा विश्वविद्यालयमा नेविसंघको रिलेअनसन कायमै
  • एनआरएनए जापानको क्षेत्रीय भेला सम्पन्न
  • अमेरिकामा बस्ने नेपालिलाइ नेपालबाट डलर ल्याउने लैजाने सम्बन्धि जानकारि।
  • मेलम्ची पहिरोमा परी आठ मजदुरको मृत्यु
  • परीक्षा लिन लागेको भन्दै रुपन्देहीका बिद्यार्थी सडकमा
  • गैडहवामा मुख्यमन्त्री ग्रामिण बिकास कार्यक्रम अन्तर्गत १ सय ८० बिपन्न…
  • आज साउन १९ गते सोमबारको राशिफल
  • जिल्ला संगठन बिभागद्धारा स्थानीय तह र वडा सभापतीहरुकालागि प्रशिक्षण सम्पन्न
  • भलवारी ब्याडमिन्टन क्लवको प्रथम साधारण सभा सम्पन्न