संवैधानिक अंग सरकारको कब्जामा : डा. शेखर कोइराला

५ फाल्गुन २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं – नेपाली कांग्रेसका नेता डा. शेखर कोइराला सरकारकै कारण संघीयता धरापमा परेको आरोप लगाएका छन्। कोइरालाले सरकार नियन्त्रितप्रजातन्त्रको अभ्यासमा लागेकाले संघीयता बेवारिसे बनेको बताए। कम्युनिष्टहरु जनवादी केन्द्रीयतामा आधारित शासन व्यवस्थामा विश्वास गर्ने भएकाले नेकपा सरकार नै संघीयताविरोधी रहेको आरोप लगाए।

अन्तरिम संविधान लेखनमा समेत सक्रिय भूमिका निर्वाह गरेका डा। कोइरालाले भने, ‘तत्कालीन समयमा संघीयता कांग्रेस, एमाले र माओवादीको एजेन्डा नै थिएन। मधेस आन्दोलनकै कारण संघीयता आएको हो।’ संघीयता आफ्नो पार्टीको एजेन्डा थियो भन्नु कांग्रेस÷एमालेका लागि झुटो अभिव्यक्ति हुने उनले बताए।

नेपाल वैकल्पिक अध्ययन समाजले काठमाडौमा आयोजना गरेको ‘नेकपा सरकारका दुई बर्ष, संघीयता कार्यान्वयनमा उदासिनता’ विषयक अन्तक्र्रिया कार्यक्रममा नेता कोइरालाले सरकारको २ वर्षे कार्यकाल पूर्ण रुपमा असफल रहेको बताए। कोइरालाले बितेको २ वर्षमा महंगी र कालाबजारी बढेको, किसान मजदूरहरुले छाक टार्न नसक्ने अवस्था सिर्जना हुदै गएको बताए। नीतिगत भ्रष्टाचार संस्थागत हुँदै गएको टिप्पणी गर्दै कोइरालाले भने, ‘दण्डहिनता बढेको छ। संवैधानिक निकायहरु पूर्णरुपमा सरकारको नियन्त्रणमा छन्।’

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • गल्याङका दुग्ध संकलन केन्द्रमा नै पुगेर पशुहरुको स्वास्थ्य परिक्षण
  • बाढीप्रभावितलाई क्षतिपूर्ति र नदी नियन्त्रण गर्न नेकपा तिलोत्तमाको आग्रह
  •   वालिङमा आइसोलेसनमा रहेका पुरुषको निधन
  • आँधीखोला लघुवित्तका संचालक र कर्मचारी विच अन्तरक्रिया
  • तरुण दल प्रगतीनगरमा नेतृत्व चयन
  • उद्योगी व्यबसायीलाई घरभाडा छुट गर्न बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको आग्रह
  • देशभर सक्रिय संक्रमितको संख्या २० हजार ३९६ पुग्यो, आज थपिए…
  • बझाङ घटनालाई गम्भीर रुपमा लिएको छु : सभामुख सापकोटा
  • समाजिक सेवा दिवसको अवसरमा ओरेक नेपाल द्धारा अंन्तरकृर्या
  • नेपाली कांग्रेसका नेताहरु द्धारा राहत वितरण ।