आइसिसी महिला टि– २० विश्वकप आजबाट

९ फाल्गुन २०७६, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
34 Shares


एजेन्सी – आइसिसी महिला टि–२० विश्वकपको सातौं संस्करण आजबाट सुरु हुँदैछ ।प्रतियोगीताको सुरुवात सिड्नी शो ग्राउण्ड क्रिकेट मैदानमा आयोजक तथा साविक विजेता अष्ट्रेलिया तथा भारतको खेलबाट हुने छ । सो खेल नेपाली समय अनुसार दिउँसो पौने २ बजे सुरु हुनेछ।मार्च ८ सम्म चल्ने प्रतियोगीतामा ९ टेस्ट तथा १ एसोसियट गरी १० टोली सहभागी छन् । यी टोलीहरुलाई दुई समुहमा विभाजन गरीएको छ ।समूह ‘ए’मा भारत,अष्टेलिया,न्युजिल्याण्ड ,श्रिलंका तथा बङ्गलादेश छन् ।

समूह ‘बि’मा दक्षिण अफ्रिका,पाकिस्तान, इङ्गल्याण्ड, वेस्ट इण्डिज तथा थाइल्याण्ड छन् । समूहका प्रत्येक टोलीले एक अर्कासंग प्रतिस्पर्धा गर्नेछन र शिर्ष दुई टोली समेमिफाइनलमा पुग्नेछन् ।सेमिफाइनल खेल सिड्नी क्रिकेट मैदानमा पाँच मार्चमा हुने छ भने फाइनल खेल मेलवर्न क्रिकेट मैदानमा आठ मार्चमा हुने छ ।सन् २००९ बाट सुरुभएको प्रतियोगीताको छैटौं चरण सकिँदासम्म ३ राष्ट्र मात्र विजेता भएका छन् । जसमा अष्ट्रेलिया सर्वाधिक ४ तथा इङ्गल्याण्ड तथा वेस्ट इण्डिज समान १ पटक विजेता भएका छन । सन् २०१० देखि यो प्रतियोगीता २–२ वर्षको अन्तरालमा आयोजना हुने गरेको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • लकडाउनका बीच लायन्स बुटवल मुक्तिनाथको रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न
  • शहरी यातायात व्यवस्थापन : चुनौती तथा समाधानका उपायहरु
  • भीरकोटबासीहरुको लागि राहत विभिन्न संघसस्थाहरुले राहत रकम दिने क्रम जारी
  • थप २८८ जनामा कोरोना संक्रमण देखीएपछी संक्रमितको संख्या २०९९ पुग्यो
  • समाचार प्रभाव : सागर र शालिकरामको पहलमा मुम्बईबाट ८१ नेपालीको…
  • सियारीमा रहेको रामजानकी मन्दिर स्थानियको सक्रियतामा संरक्षण गरिदै
  • जेठ २५ भित्र कर बुझाउन करदातालाई सरकारको निर्देशन नबुझाए जरिवाना…
  • जनता र जनप्रतिनिधि नचिन्ने अर्थमन्त्रीले जनभावना बुझ्न नसक्ने नेता कण्डेलको…
  • महामारीको दोस्रो छाल पहिलो भन्दा पनि घातक हुन सक्छ-डब्ल्युएचओ
  • कोरोनालार्ई परास्त गरि नवलपरासीका पहिलो कोरोना संक्रमित सहित ३ जना…